Wpis z mikrobloga

TLDR Czym zakryć lampkę stand-by?

Mam w pokoju dużo sprzętu elektronicznego i wkurza mnie, że nocą jest jasno w pokoju ze względu na wszechobecne lampki stand-by. Czym zakryć te lampki? Ludzie polecają taśmę izolacyjną ale nie podoba mi się to rozwiązanie bo wiem, że klej rozpuści się pod wpływem ciepła i będzie się kleiło i capiło w pokoju. Można też kupić nietłumaczalne LightDims lub CameraDots ale z tego co rozumiem to taśma izolacyjna tylko wycięta w odpowiednie kształty - ten sam problem. Myślałem też o filcu antypoślizgowym ale coś czuję, że przez jego strukturę dojdzie do nadmiernego wydzielania ciepła. Zastanawiam się też czy nie kupić Termopadów jak np. Arctic TP-3. Z tego co rozumiem to da się to nakleić jak taśmę, a silikon będzie odprowadzał ciepło. Pytanie czy taki termopad nie ulegnie defektowi ze względu na długotrwały kontakt z tlenem i ciepłem. Czy macie inne pomysły lub odradzacie termopady?

Wyrażam zgodę na hejt ze względu na zastosowanie tagów z dupy, ale temat jest niecodzienny więc potrzebuję wszystkich możliwych opinii.
#pcmasterrace #pc #majsterkowanie #pytanie #elektronika #elektrotechnika
Hakunamatata57 - TLDR Czym zakryć lampkę stand-by?

Mam w pokoju dużo sprzętu elektro...

źródło: what-would-be-a-good-way-to-cover-this-light-in-a-way-that-v0-k5oxid7bt35a1

Pobierz
  • 137
  • Odpowiedz
@Hakunamatata57: może trochę nie na temat, ale tak samo jak Twoje tagi ¯\(ツ)/¯
Też denerwują diody, szczególnie jak "palą się" bez sensu. Lepiej aby producenci zrezygnowali z tego durnego pożeracza prądu, bo po prostu użytkownik ma i tak wszystko podłączone i gila go to czy to świeci czy nie. Problemem jest też często jasność, a nie tylko sam fakt że coś tam jest włączone. Ja zrobiłem następujący motyw ze zbyt jasnym
  • Odpowiedz
@Hakunamatata57 jaki tam masz klej do czyszczenia nawet jakby ci się odkleiła ta taśma izolacyjna? Taki klej jedynym pociagnieciem palca scierasz...
Jak chcesz bardziej eleganckie rozwiązanie ale raczej gorzej usuwalne to mocny marker albo czarny lakier do paznokci.
  • Odpowiedz
@rafalmmx

@Hakunamatata57 Czytając Twojego posta przypomniała mi się pewna anegdota. Za czasów pierwszych podróży w kosmos okazało się, że długopisy są bezużyteczne w stanie nieważkości, więc NASA wydała kupę kasy i spędziła mnóstwo czasu na opatentowanie technologi dzięki której długopisy będą mogły być użyte. Co w tym samym czasie zrobili ruscy? Używali ołówków ( ͡º ͜ʖ͡º)


@rafalmmx i ten grafit w powietrzu wdychali czy doprowadził do pożaru,
  • Odpowiedz