Wpis z mikrobloga

TLDR Czym zakryć lampkę stand-by?

Mam w pokoju dużo sprzętu elektronicznego i wkurza mnie, że nocą jest jasno w pokoju ze względu na wszechobecne lampki stand-by. Czym zakryć te lampki? Ludzie polecają taśmę izolacyjną ale nie podoba mi się to rozwiązanie bo wiem, że klej rozpuści się pod wpływem ciepła i będzie się kleiło i capiło w pokoju. Można też kupić nietłumaczalne LightDims lub CameraDots ale z tego co rozumiem to taśma izolacyjna tylko wycięta w odpowiednie kształty - ten sam problem. Myślałem też o filcu antypoślizgowym ale coś czuję, że przez jego strukturę dojdzie do nadmiernego wydzielania ciepła. Zastanawiam się też czy nie kupić Termopadów jak np. Arctic TP-3. Z tego co rozumiem to da się to nakleić jak taśmę, a silikon będzie odprowadzał ciepło. Pytanie czy taki termopad nie ulegnie defektowi ze względu na długotrwały kontakt z tlenem i ciepłem. Czy macie inne pomysły lub odradzacie termopady?

Wyrażam zgodę na hejt ze względu na zastosowanie tagów z dupy, ale temat jest niecodzienny więc potrzebuję wszystkich możliwych opinii.
#pcmasterrace #pc #majsterkowanie #pytanie #elektronika #elektrotechnika
Pobierz Hakunamatata57 - TLDR Czym zakryć lampkę stand-by?

Mam w pokoju dużo sprzętu elektro...
źródło: what-would-be-a-good-way-to-cover-this-light-in-a-way-that-v0-k5oxid7bt35a1
  • 132
Co w tym samym czasie zrobili ruscy? Używali ołówków


@rafalmmx: po pierwsze mit, po drugie ułamany grafit powoduje zwarcia, więc jest niebezpieczny. Ale co tam Ruskim zależy, jak jedni umrą to wyśle się kolejnych. Tylko w efekcie nikt nie doleciał do Księżyca. Jednak warto było w NASA tyle wydać m.in. na długopisy.
@rafalmmx: ta opowieść to typowe powtarzanie głupot, ołówek pisząc ściera sie przez co w stacji kosmicznej latałyby drobinki grafitu z ołówka, co nie jest dobrym pomysłem, Rosjanie potem kupowali te długopisy od Amerykanów i oni sobie zarabiali na nich wiec kto jest głupi a kto sprytny?