Wpis z mikrobloga

Przejrzałem sobie parę samochodów: Toyoty, Kia, Lexusy. Troche mam mieszane uczucia co do jakości wnętrza które oferują. Lexus chyba przoduje ale te ich pseudo hatchbacki przypominające suvy są bardzo ciasne.

Zastanawiam się teraz nad jakimś BMW. Widzę że najtańsze z serii 2 chodzą po 170-190k (gdzie poprzedniki o których mówiłem chodzą po 120-160k

Warto zainteresować się czymś lepszym jeśli ma się ograniczony budżet ustalony na 200k?

#samochody #motoryzacja
  • 15
@eskejper: Nie napisałeś jakie modele oglądałeś. Jak ci to pasi to może Lexus es? Tam jakość jest na wysokim poziomie. Gorzej z typem napędu i niską mocą ale komfort przebija wszystko. Ostatnio słyszałem że za 215k można było go kupic
Zastanawiam się teraz nad jakimś BMW. Widzę że najtańsze z serii 2 chodzą po 170-190k (gdzie poprzedniki o których mówiłem chodzą po 120-160k


Warto zainteresować się czymś lepszym jeśli ma się ograniczony budżet ustalony na 200k?


@eskejper: Przepraszam, ale co to znaczy ''czymś lepszym''? Ja naprawdę rozumiem, że fajnie jest mieć znaczek na masce (sam posiadam), ale to jest bardzo głupi tok rozumowania oczywiście nie obrażając nikogo. Jeśli masz 200k do
@Cztero0404: Może jesteś za biedny żeby mieć auto premium ale chyba zdążyło ci się w takowym kiedyś siedzieć. Nie gadaj głupot że nie wiesz co to zonznaczyblepsze auto. Samochody premium mają lepsze wyciszenie i wnętrze plus lepsze rozwiązania techniczne w napędach.
@cwlmod: ale ma trochę racji, z tym "premium" to trzeba uważać. Wsiadasz do Skody tańszej od VW a tu lepsze materiały i wyposażenie, w sumie nawet może być lepiej od Audi. W Lexusie też jakieś ct czy inne małe niewiele się różnią
@PiotrFr: vw to jednak nie premium a audi ma nowocześniejsze wnętrze, które może nie każdemu się podobać, ale jest to jednak coś więcej.

O lexus aż tak dużo nie wiem. Proponowany przeze mnie ES jest segmentem E więc to i tak jest kosmos w porównaniu do reszty jeśli chodzi o komfort i wykończenie.

Tym nie mniej, nawet CT musi mieć lepsze wyciszenie niż skoda.
@cwlmod

Może jesteś za biedny żeby mieć auto premium ale chyba zdążyło ci się w takowym kiedyś siedzieć. Nie gadaj głupot że nie wiesz co to zonznaczyblepsze auto. Samochody premium mają lepsze wyciszenie i wnętrze plus lepsze rozwiązania techniczne w napędach.


To chyba też nie jest taka oczywistość, przynajmniej w przypadku BMW. Pojeździłem kilkaset km dwoma BMW F10 i kilka tysięcy Hyundai, segmenty D/E, roczniki 2015. No i wyciszenie - jeśli chodzi
@MamByleJakiNick: ja zrobiłem f10 parę tysięcy i śmieszy mnie to co mówisz. Hyundai nie ma odpowiednika w segmencie ani D więc o czym ty w ogóle piszesz?

Sam mam i30n więc nie gardzę hyundaiem ale różnica po przesiadce z BMW jest bardzo widoczna