Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, do końca nie pytam, jak oceniacie układ mieszkania które kupiłem, bo się domyślam, ale chciałem zapytać jak na to spojrzycie i ocenicie całościowo.

Zakupiłem to mieszkanie w #wroclaw z konkretnym zamysłem, a mianowicie wykończyć je, pomieszkać X lat, a następnie zmienić na coś innego, to zostawiając na wynajem. Wiec poniżej wymienię wszystkie zalety i wady tego zakupu, które sam zauważyłem, ale jak najbardziej docenię, jeśli zauważycie coś innego.

Wady:
- układ sam w sobie jest słaby, ten prostokąt będzie ciężko dobrze zagospodarować
- Bardzo słabo z oświetleniem, zwłaszcza w części po lewej, gdzie na tak duże pomieszczenie przypada tylko jedno okno, również ciemna kuchnia w "prostokącie"
- Od północy doklejony jest inny budynek, można sąsiadowi zajrzeć w okno. To też jeszcze bardziej pogarsza sytuację ze światłem.
- ściana wschodnia nie jest pod kątem 90 stopni
- sporo kasy na wykończenie. Wykańczając inne, bardziej ustawne mieszkanie w tej cenie, mieszkałoby się o wiele lepiej.
- Bardzo mały, wręcz mikro balkon.
- Od południa ruchliwa ulica

Zalety:
- Jak dla mnie najistotniejsza: gdy zdecyduję się wynajmować, można to podzielić na dwa prawie w pełni niezależne mieszkania.
- Cena. Kupiłem w Maju przed BK2. Jak popatrzyłem na inne kurniki w tej inwestycji, to wszystko poszło w górę o minimum 100k
- Ekspozycja południe w salonie, północ w sypialni wydaje się być na plus
- Mieszkanie dwustronne
- Wbrew pozorom, mało sąsiadów, oznaczyłem na rzucie czeroną linią. Głównie dlatego, że od wschodniej strony jest inny budynek, biurowiec
- Przyzwoita lokalizacja, 1,5km od rynku, naprzeciwko Ogrodu Botanicznego UWr
- Komórka lokatorska na tym samym piętrze co mieszkanie
- Deweloper przewidział taras widokowy na Ogród Botaniczny, do tego będzie jeszcze jakaś sala bilardowa.
- Nowe budownictwo, do odbioru dopiero za jakieś pół roku
- Nie tak nisko, 4 piętro na 6 (zapewne nie jest to zaleta dla wszystkich, dla mnie tak)

Wad niby dużo nie ma, ale nie powiem, są cholernie rażące, a zapewne jeszcze coś wychwycicie. Zapraszam do krytykowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #mieszkania #patodeweloperka #nieruchomosci #wroclaw #budownictwo #architekturawnetrz #pytaniedoeksperta #wynajem
Pobierz innovi - Hej Mirki, do końca nie pytam, jak oceniacie układ mieszkania które kupiłem,...
źródło: wykop rzut

Biorąc pod uwagę wszystkie wady i zalety oceniam, że zakup tego mieszkania jest

  • Dobry 10.2% (28)
  • Przyzwoity 23.4% (64)
  • Słaby 23.4% (64)
  • Utopiona kasa 26.3% (72)
  • Chcę zobaczyć wyniki, albo sobie coś kliknąć 16.8% (46)

Oddanych głosów: 274

  • 26
@rosomak94: Za porady bardzo dziękuję, po to właśnie jest ten post :)

Adaptuję na dwa od razu, ściana działowa do "prostokąta" będzie już od początku, zdecydowanie nie ma sensu potem robić remontu i tego wszystkiego.

Co do aneksów, chcę jeden zrobić od razu, ale drugiego tylko projekt i wyprowadzić wyjścia, co by potem też nie trzeba było kuć.

Wstępnie też myślałem mieszkać w jednej części, wynajmować drugą od początku, ale w
@Darth_Gohan: faktycznie, ruchliwa ulica i tramwaje to coś, czego się obawiam. Ale jako że mieszkanie jest dwustronne, to trochę się łudzę, że na czwartym piętrze od strony dziedzińca nie będzie z hałasem aż tak źle.

Co do porad Rosomaka, to zdecydowanie biorę sobie je do serca.
@Ogau: pisalem w kontekscie rentownosci czyli okiem wlasciciela nie uzytkownika, poza tym co ma metraz do wykonczenia, czystosci i innych rzeczy decydujacych o tym czy nazywamy lokal speluna (zwykle knajpe jednak) czy nie
sproboj sie odciac od klimatu z dziecinstwa, obiadow z rodzicami na miescie
Ja tam widzę w tym potencjał. Od razu bym robiła adaptacje na dwa. Jeżeli jesteś sam a tak wnoszę po pierwszym poście to bym chyba mimo wszystko mieszkała w tym wagonie. Jakieś jasne meble, jasne ściany i dużo światła zrobi robote. Drugie na wynajm i szybciej spłacisz ten kredyt co został a jak tylko bym się "odkula" to bym już szukała czegoś typowo dla siebie, rozkładowego. Więcej światła i na pewno nie