Wpis z mikrobloga

NR 99 #serialseries
LISTA SERIALI

Dexter

Twórcy: James Manos Jr.
IMDb: 8.6/10
https://www.imdb.com/title/tt0773262/
https://upflix.pl/serial/zobacz/dexter-2013
Gatunek: suspens, dramat, kryminał, thriller

Dexter Morgan, to seryjny morderca, który w nocy szuka ofiar w Miami a za dnia pracuje jako ekspert medycyny sądowej w policji. Jednak Dexter żyje według kodeksu i nie poluje na owce ale na najgorsze drapieżniki, aby zaspokoić swój głód.

Czy polecam? Serial odkryłem z opóźnieniem, więc sezony 1-3 widziałem w ciągu dwóch tygodni dwukrotnie zanim wymyślili słowo Binge-watching - to powinna być rekomendacja. Mi zakończenie otwarte nawet się podobało, ale chyba byłem w mniejszości, bo w 2021 dokręcili Dexter: New Blood ostatni sezon, nawet niezły, ale czy potrzebny?
WLADCA_MALP - NR 99 #serialseries 
LISTA SERIALI

Dexter

Twórcy: James Manos Jr.
IMD...

źródło: dexter

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: Dobry serial, ale ostatnie dwa sezony to mocny spadek poziomu względem tego co było chociażby w 3. Natomiast jak ktoś nie widział faktycznie może na niego spojrzeć bo i tak jest lepszy od wielu które wypuszcza się obecnie.
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: sam serial skończyłem chyba na 4 czy 5 sezonie, a później po prostu o nim zapomniałem (albo nie było skąd wziąć nowych odcinków - jeszcze czasy chomików ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Chciałem później nawet wrócić, ale słyszałem że dalsze sezony były dość słabe, a zakończenie fatalne, więc nie chciałem sobie psuć
  • Odpowiedz
który w nocy szuka ofiar w Miami


@WLADCA_MALP: Przecież to nie prawda.
Ofiar nie szuka a zazwyczaj sami mu się podsuwają. A jak już to nie w nocy tylko w dzień gdy jest w pracy.
W nocy realizuje tylko swoje plany.
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: Najlepsze były pierwsze dwa sezony, które jako jedyne były na podstawie książek. Później nastąpił zjazd, ale to tak jest z każdym serialem wielosezonowym. Typowy "ogon jaszczurki", bo im dalej tym cieniej.
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: zawsze mnie denerwuje w tych serialach kiedy pierwsze sezony są zajebiste, a potem jest spadek, bo kobieta/dziecko/coś tam i z głównego bohatera, który miał konkretne cechy, stała się jego totalne przeciwieństwo, które już mi nie pasuje

Ktoś może napisać, że to jest oznaką dobrego scenariusza i tego, że charakter bohatera ewoluuje - możliwe, ale może ewoluować w kompletnie innym kierunku niż w takim w jakim ewoluował np. Dexter czy Lucyfer.
  • Odpowiedz
  • 1
@niochland: można by napisać pracę doktorancką na temat twórca - producent. Świetnie jeśli jest to adaptacja znanej książki bo ogranicza to długość i trochę wiąże ręce scenarzystom ale to też nie daje pewności (patrz Wiedźmin). Niestety jeśli coś się dobrze sprzedaje a można pociągnąć historię dłużej to kasa wygrywa nad koncepcją twórcy... Niestety taki świat...
  • Odpowiedz