Wpis z mikrobloga

Czesc Mirki, mialem sytuacje ze dostalem mandat na parkingu w biedronce. Najzwyczajniej wbieglem na szybko po jedna rzecz do biedronki i zapomnialem pobrac biletu. Wrocilem to za szyba juz byla super niespodzianka :) czy powinienem te gowno placic? Dla mnie to szczyt absurdu ze w ogole stojac 3minuty juz mozna wylapac mandat. Mial ktos kiedys taka sytuacje? Mam paragon z zakupow w biedronce. Moze moge sie odwolac jakos? Nie mam zamiaru placic 150zl na darmozjadow ( ͡° ͜ʖ ͡°)

P.S mandat zostal wystawiony przez jakiegos ciecia nie przez policje czy straz

#mandat #policja
  • 66
  • Odpowiedz
@Agroszka: A co w sytuacji jak nie masz paragonu? Ja ostatnio miałem taką rozkminę. co prawda pobrałem ten kwitek ale byłem w sklepie i nic nie kupiłem bo nie mieli towaru którego szukałem. Parking jest niby dla klientów za darmo. Ja w takiej sytuacji byłem klientem czy nie ?
  • Odpowiedz
@marketingowyberecik: Ja od 6 lat lekko nie pobrałem żadnego "bileciku", na żadnym prywatnym parkingu bez szlabanu. Czasem dostanę w jednym miesiącu dwa wezwania do zapłaty. I nic. Jeśli auto masz w leasingu to po pozyskaniu z cepiku danych ich wola walki się kończy. Gdy auto masz na siebie/kogoś, właściciel dostanie wezwanie do opłaty plus koszty pozyskania danych z cepiku. Nie robisz nic, bo firma nie wytoczy sprawy bez dowodu, że to
  • Odpowiedz
Domniemanie jest, że właściciel jeździ samochodem. Jak nie to wskazujesz kto zaparkował.


@BreathDeath: nie ma takiego domniemania w polskim prawie. Natomiast obowiązek wskazania, komu się powierzyło pojazd jest zapisany w kodeksie drogowym i dotyczy żądania "uprawnionego organu". Tutaj jest zwykłe złamanie regulaminu, umowy cywilnej, a zarządca parkingu nie jest uprawnionym organem.
  • Odpowiedz
@marketingowyberecik odwołanie się to podanie danych na tacy, radzą sobie w taki sposób że podają nr rej na policje jako wymuszenie i policja ustala wlasciciela i prowadzi sprawe o wyludzenie…skutecznisc zalezy od tego jak chcesz wspolpracowac…przetestowane
  • Odpowiedz
proste, nie robić zakupów w sklepie gdzie trzeba dać bilet za szybę, u mnie w mieście już sklepy z tego rezygnują bo potracili klientów


@ainam102: a u mnie ta patologia z płatnymi parkingami się wręcz rozrasta.
  • Odpowiedz
P.S mandat zostal wystawiony przez jakiegos ciecia nie przez policje czy straz


@marketingowyberecik: generalnie jeden rabi powie olać, inny płacić, inny odwoływać się.
Znam sytuacje gdy ktoś był ścignięty po olaniu tego kwitka, znam takie gdzie nikt nikogo nie nękał.

Generalnie to wszystkie te płatne gównoparkingi marketowe powinny być zakazane. Chcesz wymagać od kogoś opłaty za parking? Stawiaj szlabany wydające kwitki, a nie zmuszaj ludzi do latania jak debil do jakiegoś
  • Odpowiedz
Potwierdzone na różnych parkingach, z zastrzeżeniem że bez kamer.


@arctix: z kamerami też, to wszystko się za długo wlecze żeby magazynowali nagrania, poza tym kamery zazwyczaj należą do sklepu, który nie wiem czy w ogóle mógłby udostępnić takie nagranie firmie trzeciej przez rodo ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@marketingowyberecik: dostałem już ze 4 takie "mandaty". Wszystkie wyrzuciłem do kosza i jest spokój, kiedyś wczytywałem się w temat i wyszło, że to takie trochę nielegalne więc nie tracę już czasu na pobieranie biletów na sklepowych parkingach i mam w to wywalone :)
  • Odpowiedz
Dostałem dwa takie "mandaty". Jeden w Obi, drugi w Lidlu. Ten w Lidlu cisza i spokój. Ci od Obi są bardziej uparci. Wyciągnęli dane z Cepik, przysłali wezwanie do zapłaty. Zignorowałem, więc złożyli do Sądu w Lublinie, czyli rozprawa bez udziału stron, wydany nakaz zapłaty. Moje odwołanie, nakaz uchylony i na razie od pół roku cisza.
  • Odpowiedz
@marketingowyberecik: już było wałkowane, tu masz analizę prawną tego typu procederów:
https://wykop.pl/link/5867389/wezwanie-do-zaplaty-parking-pod-supermarketem-analiza-prawna

To nie są żadne mandaty, tylko wezwania do uiszczenia opłaty dodatkowej.
Dane i tak pozyskają, z CEPIKa oraz mają swoje sposoby. Nic im nie odpisywać, nie podawać danych. Dopiero gdy przyjdzie przedsądowe wezwanie do zapłaty, to o ile uda się je skutecznie doręczyć, to reagować i się odwoływać.

Ja osobiście korzystam z aplikacji Lidla i Biedry, więc mam tam
  • Odpowiedz