Wpis z mikrobloga

Czesc Mirki, mialem sytuacje ze dostalem mandat na parkingu w biedronce. Najzwyczajniej wbieglem na szybko po jedna rzecz do biedronki i zapomnialem pobrac biletu. Wrocilem to za szyba juz byla super niespodzianka :) czy powinienem te gowno placic? Dla mnie to szczyt absurdu ze w ogole stojac 3minuty juz mozna wylapac mandat. Mial ktos kiedys taka sytuacje? Mam paragon z zakupow w biedronce. Moze moge sie odwolac jakos? Nie mam zamiaru placic 150zl na darmozjadow ( ͡° ͜ʖ ͡°)

P.S mandat zostal wystawiony przez jakiegos ciecia nie przez policje czy straz

#mandat #policja
  • 66
  • Odpowiedz
@marketingowyberecik: @gekluc @Dowluk @buchowo @Sztoja @BreathDeath @SpasticInk

opisywałem to już tutaj i w pełni to wszystko podtrzymuje. wygrywałem już takie śmieszne procesy, gdy jeszcze je wytaczali. od 2019 jest to całkowicie nieopłacalna praktyka z uwagi na brak fikcji doręczenia. jeśli ktoś w dodatku jest na tyle mądry, że nie ma meldunku, to odpada tez opcja pozwu przez EPU.

dodam, że w postępowaniu cywilnym nie ma żadnego domniemania, że właściciel pojazdu go
  • Odpowiedz
brat mi ostatnio sprzedał teorie, że w takiej sytuacji "mandat" #!$%@?ć, z firmą się nie kontaktować.

Te prywatne firmy nie mają dostępu do bazy numerów rejestracyjnych, a tylko to posiadają - twój numer rejestracji.


@markhausen: wystarczy poczekać, sprawę skierować do sądu i wszystko się ustali, ściągnieciem kosztów + 5 lat odsetek, zajmie się komornik ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@markhausen to nie prawda. Idą do komornika i on już sobie ogarnia dane, do tego płacisz jeszcze jemu za jego robotę. Jedyna opcja to odezwać się do nich z paragonem i liczyć, że na te kilka minut przymkną oko
  • Odpowiedz
@Agroszka: z tego co wiem, to już nie dostają „normalnie” jak twierdzisz. Wnioski co raz częściej są odrzucane, do tego sądy (jeśli firma zdecyduje się pójść do sądu), wydają wyroki korzystne dla pozwanych. Dlatego już sobie odpuszczają drogę sądową i mają nadziej, że frajerzy będą płacić. W ogóle jest to śliska sprawa z tymi opłatami dodatkowymi, nie do końca legalne. Przyjdzie czas i nimi się zajmą, a jak napisałeś, że jesteś
  • Odpowiedz
@marketingowyberecik: ale polskość się wylała w komentarzach, wielcy kobinatorzy, wszystko im się należy za darmo
Stajecie na prywatnym parkingu który należy do prywatnego właściciela to weź ten darmowy bilet albo płać
  • Odpowiedz
@Agroszka: Pracuj dalej. W ostanich 4-5 latach znalazłem takich "mandatów"za wycieraczką ok.20. Lidl, McDonald, Biedronka itp. Nigdy nie biorę biletów z parkomatów. Zawsze "mandaty" wyrzucam do kosza. Jakoś nie zauważyłem w skrzynce na listy wezwania do zapłaty. Samochód nie jest osobą fizyczną, nie można go podać do sądu. A bajki o wyegzekwowaniu należności od właściciela pojazdu zachowaj dla dzieci. Nie dyskutuję dalej, bo nie ma o czym.
  • Odpowiedz
@Agroszka: a z jakiegoż to przepisu kodeksu cywilnego wynika ten szczególny termin przedawnienia wynoszący 5 lat? przypominam, że to nie są miejskie strefy płatnego parkowania.
  • Odpowiedz
@marketingowyberecik: Olać, nie mają skąd brać Twoich danych. Myślisz że to proste? Idź do urzędu miasta i powiedz "jakiś chłop w czarnym passacie o nr rejestracyjnych JP2137 wisi mi milion dolarów, dajcie mi jego imię nazwisko i adres. xD
@Agroszka: Życzę powodzenia jak kiedyś traficie na mnie (nigdy nie biorę bilecików, a wezwania wywalam do śmieci) - bo przez żadną firmę parkingową nie jestem informowany w jaki sposób przetwarzane są
  • Odpowiedz
@wonsz_smieszek: że wzywają do zapłaty i grożą wpisem do KRD ( ͡° ͜ʖ ͡°) oczywiście dodali koszty dodatkowe z dupy wzięte. zdaję sobie sprawę, że wciąż niewiele mogą, więc znów olałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) niech sobie nabijają koszty, wykonam ruch dopiero jak dostanę jakieś wezwanie do sądu...
Chciałem tylko zdementowac to co ktoś napisał, że nie ma szans żeby "ktoś wystąpił o
  • Odpowiedz