Wpis z mikrobloga

Na czym polega praca w korpo, gdzie głównym wymaganiem jest znajomość języka angielskiego? Z racji problemów z kolanami na emigracji planuję powrót do Polski i wybór prawdopodobnie Gdańska jako miejsca pracy. Dostałem info od koleżanki, że osób, które NAPRAWDĘ znają język angielski jest mało, zarobki w porządku, a pracować można też zdalnie, więc podpowiada mi taki kierunek kariery zawodowej. Z racji pobytu w Niderlanach i obecnie Niemczech mój angielski oraz pewność siebie w rozmowie stoi na dobrym poziomie, a obecnie uczę się też podstaw niemieckiego.
Czy ktoś może rozwiać moje wątpliwości i powiedzieć jak to jest?
#praca #gdansk #korposwiat #pracbaza #kiciochpyta
  • 10
@antarhei: Nie jestem pewny, czy moja firma to stricte korpo, ale pracuję w dużej firmie, która obejmuje cały rynek polski w branży i ma oddziały w kilku krajach nieopodal Polski. Wpierw trafiłem na stanowisko zakupowca, kontaktowałem się z zagranicznym dostawcą i byłem odpowiedzialny za to, żeby nie zabrakło towaru na magazynach. Znałem system ERP na którym pracowałem, ale nie było to wymagane. Później sprawdziłem się i po ponad roku zaproponowano mi
Na czym polega praca w korpo, gdzie głównym wymaganiem jest znajomość języka angielskiego?

@antarhei: kopiujesz dane z .pdf do excela czy SAPa albo w drugą stronę, wysyłasz maila do innego działu, żeby coś wysłali, ktoś do ciebie pisze, że nie działa mu program to odpisujesz "clear cookies and restart your computer sir", a jak nie działa to przekazujesz ticket wyżej.

polega na traceniu swojego życia,

@Krystyna86: jaka alternatywa? Amazon, Żabka?