Wpis z mikrobloga

Muszę wylać złość na #pocztapolska. Ten przedpotopowy podmiot powinien zostać zaorany przez nowy rząd i całkowicie zmodernizowany.
Zamówiłem 4 przedmioty z #amazon, które były wysłane PP i nie zdążyły dojść na święta. Ok to im jeszcze wybaczyłem.
Wczoraj przed wyjściem do pracy, napisałem na dużej kartce na skrzynce, proszę wrzucić przesyłkę na podwórko.
Nie boję się że mi ją ukradną, bo mam psa, kurier zawsze zadzwoni i wrzuca przesyłkę na podwórko.

Ale nie poczta polska xD
Oczywiście zostawiają awizo
i dzisiaj muszę dymać do tego reliktu i wdychać smród starych bab. Wiecie że smród starej baby to nic innego jak cząsteczki które dostają się do waszego nosa a później je nieświadomie zjadacie xD
Czyli tak jakbyśmy jedli stare baby xD
obrzydliwe. A do tego stracę najprawdopodobniej godzinę z swojego życia na stanie w kolejce.

Nie mogę zrozumieć jeszcze jednej rzeczy, ktoś jest w stanie mi to wyjaśnić? Dlaczego panie które pracują na poczcie polskiej i wykonują tą samą pracę przez prawie całe życie, mają tak wolne ruchy xD Przecież ja jakbym tam popracował 2 miesiące to większość rzeczy robiłbym 5 razy szybciej niż one.

Jeszcze chciałbym przypomnieć że ten leniwy #!$%@? listonosz, zostawia awizo nawet jak jestem w domu xD
Nie chce im robić awantur bo wydają mi listy mamy bez jej podpisu. Mam mieszka w innym mieście więc potrzebujemy tej specjalnej usługi.

#zalesie #przesylki #kiciochpyta
gadatos - Muszę wylać złość na #pocztapolska. Ten przedpotopowy podmiot powinien zost...

źródło: 102057

Pobierz
  • 18
@gadatos
Zdajesz sobie sprawę, że jakby ktoś zabrał paczkę, to kurier płaciłby z własnej kieszeni. Kurierzy to firmy zewnętrzne, więc nie ma limitu kwoty odszkodowania.

PS.
Kurierzy PP mają płacone tylko od doręczonych przesyłek. Za awiza im nie płacą (to kurier płaci poczcie, za pozostawienie awiza u adresata).
@gadatos: mam to samo - awizo bez powodu zostawione oczywiscie, mimo, ze w domu jestem. Ide na poczte (ktora swoja droga wyglada jak stragan na jarmarku) a tam dwie baby, ale jedna obsluguje. Kolejna baba przy okienku, wiec mysle, ze szybko pojdzie i nie ma ludzi. W tym czasie przyszlo 5 innych osob, tez pewnie z yeeebanym awizo i tak sobie stoimy po cichu i przeklinamy w myslach. Zajelo to chyba
@gadatos
Kurier ma własną działalność, nie jest pracownikiem PP (choć są wyjątki). Jego firma wykonuje zlecenie na rzecz PP, za co wystawia fakturę Poczcie. Od momentu pobrania przesyłki, to on za nią odpowiada.
A i ustawa prawo pocztowe wymaga pokwitowania odbioru przesyłki kurierskiej (większość kurierów nie przestrzega tego obowiązku).
@gadatos
Napisałeś, że z Amazonu, a oni wysyłają Pocztexem. Jakby nie patrzeć, to kurier z gwarantowanym terminem doręczenia D+2 (dla usług Pocztex Kurier i Pocztex Ekspres24 pod warunkiem nadania do godziny granicznej oraz paczki standardowej). Jednakże Amazon często wysyła z opcją "doręczenie we wskazanym dniu", wtedy gwarantowanym terminem doręczenia jest wskazany dzień.
@gadatos
Na monitoringu poda ci nazwę usługi.
Jak nr zaczyna się od EE to jest to Pocztex Ekspres24. Jak od PX, to jest to Pocztex Kurier.
Jak od 00X59007738 to jest to Pocztex Kurier48 (tym wysyła Amazon DE).
@Leniek
Paczki rozwozi kurier samochodem, o ile nie mieszkasz na wsi. Do tego w miastach wojewódzkich paczki rozwożone są bezpośrednio z WER (sortowni) z pominięciem placówek pocztowych, a w pozostałych miejscowościach z UP nr 2 lub 1 w najbliższym mieście powiatowym (mogą być wyjątki w niektórych regionach jak np. powiaty wokół Warszawy czy Katowice i okolice).
@pcela: to wcale nie oznacza że kurier te paczke przy sobie miał, serio, naprawde maja czasem to w dupie i tylko awizo rozwożą, nie raz musiałem dymać do placówki, bo pan kurire nie raczył nawet zadzwonic domofonem
@gadatos: u mnie listonoszka zostawia wszystkie paczki we sklepie spożywczym. Nie prosiłem jej o to bo zawsze ktoś w domu jest. Sprzedawczynie w sklepie pewnie też nie tego nie chciały ale plus że sytuację z awizami zmalały praktycznie do zera