Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego konserwy tak bardzo są przeciwko pomocy uchodźcom? Dla mnie to jest oczywiste, że powinniśmy pomagać ludziom w potrzebie. Zapewnić im posiłek, miejsce do życia i szansę do życia w bezpieczeństwie i szansę na rozwój. Zapraszam prawicę do dyskusji. Jakie macie argumenty przeciwko pomocy drugiemu człowiekowi?

#imigranci #4konserwy #tvpis
Quzin - Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego konserwy tak bardzo są przeciwko pomocy uch...

źródło: helping

Pobierz
  • 24
  • 0
Jeżeli we Francji, Niemczech, Anglii, Szwecji, USA czy innych krajach się to nie udało to czemu miałby się udać u nas?


@Accidentally: we wszystkich krajach jakich wymieniłeś ludziom żyje się lepiej niż w Polsce. Więc tak, jeżeli pomoc innym spowoduje, że będziemy drugimi USA to jestem jak najbardziej za.
@Quzin: Tak, dlatego większość tych Państw mówi stop emigracji i zamyka się na uchodzców. Tym ludziom nie żyje się lepiej bo mają imigrantów z Maroka, tylko przez te lata kiedy nasz kraj był zniszczony przez wojny lub zabory oni się bogacili i rozwijali. Często kosztem innych państw, które działały na zasadzie kolonii i były drenażowane przez Państwa Matki jak np UK czy Francja.
Stwierdzam, że gdyby zachowały jedność etniczną to żyło
Jakie macie argumenty przeciwko pomocy drugiemu człowiekowi?


@Quzin: przecież jest mnóstwo organizacji i wolontariatów które pomagają ludziom na całym świecie?
Czy mówisz o tych "uchodźcach" którzy są przemycani z dalekich krajów płacąc po dziesiątki tysięcy dolarów, żeby znaleźć się w europie?
Bo przecież np. Polacy sami oddolnie pomagali uchodźcom z sąsiedniego kraju w stanie wojny w którym zaczęły się walki, więc jak twierdzisz że te "konserwy" nie pomagały czy uważały żeby
@Quzin

@RobinSchudl: wysoki poziom tutaj reprezentujesz. Typowy wyznawca spod znaku krzyża.



@RobinSchudl: gdzie masz ten kalifat? Czy ten kalifat jest teraz z nami w pokoju?


Takie ironiczne #!$%@? są na zbliżonym poziomie, więc nie bądź hipokrytą i skup się na merytoryce jak już sam otwierasz dyskusję.
Może mi ktoś wytłumaczyć


@Quzin: Śpieszę z pomocą. Pozwól, że będę się streszczał:
Uważam, że sam pomysł importowania mas mężczyzn z innych kontynentów i systemowe ich utrzymywanie, opiekowanie się jak małymi dziećmi oraz zapewnienie im bezkarności jest jakaś niedorzeczną perwersją chorych lewackich głów.
Pewnie tego nie zrozumiesz, ale zapewniam cię że wytłumaczenie nie wymaga znajomości fizyki kwantowej. ¯\(ツ)/¯
  • 0
Uważam, że sam pomysł importowania mas mężczyzn z innych kontynentów i systemowe ich utrzymywanie, opiekowanie się jak małymi dziećmi oraz zapewnienie im bezkarności jest jakaś niedorzeczną perwersją chorych lewackich głów.

Pewnie tego nie zrozumiesz,


@Hunga_tonga: no wytłumaczyłeś że nie bo tak uważasz. A jakieś argumenty oprócz samych emocji?
  • 0
tak samo jak Meksykanie nie mają obowiązku mnie utrzymywać jak wyjadę do Meksyku


@Hunga_tonga: tylko że w twojej ojczyźnie nie ma mordów na porządku dziennym. Rozumiesz tę różnicę?
dlaczego konserwy tak bardzo są przeciwko pomocy uchodźcom?


@Quzin: nie wiem jak konserwy, ale ja osobiście jestem przeciwko pomaganiu, ponieważ zwyczajnie nas na to nie stać, a mamy już wystarczająco dużo własnych problemów, że branie sobie kolejnych na głowę, to proszenie się o jeszcze większe kłopoty.

Przecież istnieją organizacje międzynarodowe które pomagają ludziom w takich sytuacjach w miejscu ich zamieszkania lub w najbliższych okolicach i taka pomoc jesy najbardziej efektywna i
@Quzin: to wtedy ucieka się w najbliższe bezpieczne miejsce do sąsiednich krajów, zresztą nie da się ustalić kto jest kto jeśli przybywa z kraju tzw trzeciego świata bez dokumentów. Powinniśmy przyjmować tylko uchodźców z sąsiednich krajów,w przypadku gdy u naszych granic trwa wojna. Ktoś kto z Afryki wybiera się do Europy, nie ucieka przed wojną tylko chce sobie polepszyć stopę życiową, inaczej zostałby w sąsiednich krajach.
Ciągle gdzieś na świecie trwa