Wpis z mikrobloga

@starykuc: ciężko bo diagnoza ADHD u dorosłego powinna być poprzedzona wywiadem i diagnozą psychologiczną. Obawiam się, że w żadnej w Polsce prsychodni zdrowia psychicznego na NFZ nie mają do tego testów i kompetentnych psychologów.
@starykuc: ale kto? Ci z grupy FB? Psychiatrzy, którzy nie umieją retrospektywnie to diagnozować? Czy do psychologów, ktorzy za 10h pracy nad taką diagnozą mieli by dostać 100-150zl za nią?
@www_h: Państwo, "spece" i media, którzy usilnie robią, że monopol na te zaburzenia mają dzieci. To jest chore, że tyle lat mija i nadal to się traktuje jako coś co może mieć tylko przedszkolak.
@starykuc: Musisz szukać dobrego psychiatry. Z naciskiem na "musisz szukać" bo od jednego z tych dwóch u których byłem słyszałem, że nawet w całym zawodzie psychiatrów nie ma konsensusu w sprawie ADHD u dorosłych i jedni to diagnozują, przepisują piguły i pacjenci rokują a inni nie wierzą w to, że ADHD u dorosłych istnieje. Co najwyżej według takich rozmywa się przy wejściu w dorosłość. Ja poszedłem do takiego mówiąc, że mam
@Kamilo67: jest całkowicie odwrotnie. Jest hype na tą diagnozę u dorosłych i bardzo łatwo jest ją dostać obecnie. NFZ nie jest w stanie tak szybko gonić trendów.
@starykuc: Jak chcesz się na poważnie zbadać i sprawdzić posiadanie adhd to bierzesz lekarza, który specjalizuje się w jego diagnostyce i odpowiadasz na pytania. Jak zależy Ci na mph po pierwszym spotkaniu to wypełniasz test DIVa i idziesz z nim do psychiatry, resztę powie ci lekarz, a ty mówisz szczerze o co ci chodzi bez kombinowania.
Symulowanie to głupota. Raz że lekarze nie są głupi i są tego świadomi, a dwa
@Piesek_z_depresja nie chce tego ćpać, uważam że może mi pomóc, jakieś adhd na pewno mam tak jak już pisałem, może nie takie o dużym natężeniu, ale mam. A jak wiadomo konował na taki rodzaj nie wypisze metylo, tylko co najwyżej bupropion
@www_h:

Obawiam się, że w żadnej w Polsce prsychodni zdrowia psychicznego na NFZ nie mają do tego testów i kompetentnych psychologów.


A potem się dziwią że nazywają ich konowałami jeżeli są niedouczeni i jeszcze śmią brać pieniądze za konsultacje jako "pełnoprawny lekarz". (ʘʘ)

@Pandillero:
O #!$%@? XDDD naprawdę trzebaby im cofnąć wszystkim dyplomy