Wpis z mikrobloga

Siema, mam problem z licencjami Windowsowymi, a właściwie z ich znalezieniem. Nie wiadomo gdzie są, ludzie tu pracujący też nie mogą znalezć, po prostu jedna wielka niewiadoma. NA VLSC, teraz admin.microsoft.com są jakieś licencje Officowe. Czy da się jakoś wyciągnąc z serwerów licencje aby tym zarządzać? Jakoś było to robione przez KMS, ale nie mam żadnej dokumentacji ani nic xD.

Chodziły o Windowsy7/10, ale głównie 1x WS 2022, 1xWS2016, 1xWS2019

#windows #windowsserver #informatyka #it #administracja
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sophisticated7: Jak masz klucze w bios to łatwo je wyciągniesz, jeśli nie masz w bios wyciągniesz z systemu narzędziami. Gorzej z atrybutami legalności jeśli nie masz żadnej dokumentacji.
  • Odpowiedz
@PiersiowkaPelnaZiol: szczegolnie te windows servery ¯\(ツ)/¯
@sophisticated7 jesli masz fizyczny serwer z ws2022 to musi byc gdzies od tego licencja czy to volume license ktore moze byc na portalu czy fizyczny nosnik, nie ma nikogo kto to ogarnial wczesniej? albo kogos podpywac

zawsze mozesz wyciagnac klucz i ticket do M$ zalozyc jaki to typ licencji i niech znajda ja
  • Odpowiedz
@xede: Straszny b----l, poprzednia firma mówi ze zostawiła w dziale administracji cala dokumentacje. Ja od października nie widziałem tej dokumentacji jeszcze bo nie mogą jej znaleźć.. Własnie jezeli chodzi o Volume License to są tam same officy. A jak patrze na klucz produktu na fizyku to jest XXX- i ostatnia czesc wysweitliona, wiec chyba nic innego nie pozostaje jak znalezenie fizycnzego nosnika.. Ale nie wiem co dalej z innymi lecncjami
  • Odpowiedz
@PiersiowkaPelnaZiol: Tak patrzylem, to jest to samo wlasnie co wrzucilem screena wyzej, znaczy wczoraj tu jeszcze byly licencje a teraz jes tkomunikat Ta funkcja została przeniesiona do Centrum administracyjnego platformy Microsoft 365 (MAC).
Kliknij tutaj, aby odwiedzić adres MAC.
  • Odpowiedz
@sophisticated7: to nie jest screen z tego, tamto wygąda przedpotopowo, oni to przenosili właśnie na jakas nowa strone ale nie udalo im sie, sporo ludzi dalej ma wszystko na tym starym linkgu, tylko ze ja sie do niego dostawałem bo exportowalem na excela wszystko, i pamietam ze tu nie ma przycisku loguj, jakoś k---a w przeglądarce próbowałem login/php cos takiego i mi sie pokazalo
  • Odpowiedz
@PiersiowkaPelnaZiol: Tak tak, wiem o czym mowisz bo wczoraj caly dzien walczylem z tym zeby tam wbic xD Ale tam wlasnie byly tylko office, tam jest przycisk zarejstruj a potem sie wybiera sposob logowani i przenosi, wcoraj ejszcze mialem wsyweitlaly mi sie tam te licencje officowe, a teraz ten komunikat xD Namieszane strasznie
sophisticated7 - @PiersiowkaPelnaZiol: Tak tak, wiem o czym mowisz bo wczoraj caly dz...

źródło: Bez tytułu

Pobierz
  • Odpowiedz
@sophisticated7: idziesz do el chefe swojego burdlu, mowisz ile licencji Ci brakuje i jakie sa ich koszty, potem mowisz jakie sa za to kary i zobaczysz jak swiat plonie w dziale administracji
  • Odpowiedz