Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
w 2022 roku zakupiłem akcje na Revolut w USD - do rozliczenia PIT biorę kurs PLN z dnia zakupu akcji? w 2023 zakończyło się postępowanie upadłościowe spółki, Revolut wycofał moje akcję więc poniosłem stratę, jak to w PIT rozliczyć, po jakim kursie liczyć stratę (z którego dnia) i czy muszę ją teraz w PIT rozliczyć w 2024 czy mam jakiś czas okres na to?

kiedyś był tutaj jakiś kalkulator giełdowy co to obliczał podatek czy straty

#gielda #pit #revolut



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 8
zakupu akcji? w 2023 zakończyło się postępowanie upadłościowe spółki, Revolut wycofał moje akcję więc poniosłem stratę, jak to w PIT rozliczyć, po jakim kursie liczyć stratę (z którego dnia) i czy muszę ją teraz w PIT rozliczyć w 2024 czy mam jakiś czas okres na to?


kiedyś był tutaj jakiś kalkulator giełdowy co to obliczał podatek czy straty


@mirko_anonim: nie korzystałem ale widziałem że polecany jest tutaj https://kalkulatorgieldowy.pl/ więc możesz spróbować
jakie poniosłem strate :D dopóki nie sprzedasz akcji, to nie ma straty i rób z tym co chcesz


@Vateusz23: jest na to sposób, należy sprzedać te akcje poza rynkiem (brokerem) komuś innemu za centa/grosza i już jest strata.
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @widmo82 @Vateusz23 ale Revolut mi je już usunął z aplikacji więc jak mam do nich dotrzeć? przez biuro maklerskie które obsługuje Revolut? nikt mi tego nie kupi i gdzie mam to sprzedać jak spółka zdjęcia z rynku? no a straty jest prawie 6000 zł XD


·