Wpis z mikrobloga

Mam wrażenie, że to mi się śni. Tak bardzo przez te 8 lat traciłem nadzieję, że cokolwiek się zmieni. Po wyborach w 2019 i 2020 straciłem wiarę, że PiS zostanie odsunięty od władzy. Patrzyłem jak telewizja polska degeneruje debatę publiczną, jak z roku na rok przybywa ustaw, które betonują ten cały syf, jak pojawiają się projekty ustaw, które mają zawłaszczyć niewygodne dla władzy media. Najzwyczajniej w świecie uznałem, że dążymy do scenariusza węgierskiego.

Ale chodziłem na wybory mimo to, bo czułem że tylko tak da się coś ruszyć. Nastał 15.10 i widziałem jaką narrację zaczyna powielać TVP i politycy PiSu i znów zacząłem wątpić, że uda skruszyć się ten autorytarny beton. Że jak, że oni przecież zadbali, żeby nie dało ich się całkowicie odsunąć.
No i przyszedł 20.12 i dopiero teraz czuję, że te wszystkie moje głosy w wyborach miały sens.
#!$%@?, niesamowite i nierealne. Jeszcze 3 miesiące temu wyśmiałbym każdego, kto by przepowiedział obecną sytuację.

#bekazpisu #tvpis #sejm #tvp #polityka
  • 37
  • 49
@K-S-: oczywiście, ludzie zmieniają się na stołkach. Tylko jedni próbują zawlaszczyć coś co należy do KAŻDEGO Polaka, a inni rozumieją, że to wszystko dzieje się za pieniądze podatników i starają się zachować jakiś balans debaty. Mógłbym tu wstawić obrazek z wykresami, w których pokazane jest jaki udział w programach miała partia rządząca przed 2015, a jaki po 2015 ale chyba już go wszyscy widzieli. Symetrystyczne gadanie, że kiedyś było tak samo
Tak bardzo przez te 8 lat traciłem nadzieję, że cokolwiek się zmieni.


@kirinasta: akurat zmiana w TVP i wszystkich spółkach państwowych własnymi kolesiami jest gwarantowana przy wszystkich zmianach siły rządzącej.
@kirinasta: i cyk, do momentu, aż tusk cos nie odwali, będziesz czekać aż. się go odsunie, choć ja dalej nie rozumiem jak ustawa wiatrakowana przyczyniła się dla interesu polski, te kamienie milowe były tak ważne, że firma z polskim kapitałem musiała stracić na rzecz niemieckiej ? Dla mnie to nie racjonalne i może ten rząd broni interesów narodu ale czyjego ? Bo nie wydaje mi się, że polskiego, a już napewno