Wpis z mikrobloga

Mam wrażenie, że to mi się śni. Tak bardzo przez te 8 lat traciłem nadzieję, że cokolwiek się zmieni. Po wyborach w 2019 i 2020 straciłem wiarę, że PiS zostanie odsunięty od władzy. Patrzyłem jak telewizja polska degeneruje debatę publiczną, jak z roku na rok przybywa ustaw, które betonują ten cały syf, jak pojawiają się projekty ustaw, które mają zawłaszczyć niewygodne dla władzy media. Najzwyczajniej w świecie uznałem, że dążymy do scenariusza węgierskiego.

Ale chodziłem na wybory mimo to, bo czułem że tylko tak da się coś ruszyć. Nastał 15.10 i widziałem jaką narrację zaczyna powielać TVP i politycy PiSu i znów zacząłem wątpić, że uda skruszyć się ten autorytarny beton. Że jak, że oni przecież zadbali, żeby nie dało ich się całkowicie odsunąć.
No i przyszedł 20.12 i dopiero teraz czuję, że te wszystkie moje głosy w wyborach miały sens.
#!$%@?, niesamowite i nierealne. Jeszcze 3 miesiące temu wyśmiałbym każdego, kto by przepowiedział obecną sytuację.

#bekazpisu #tvpis #sejm #tvp #polityka
  • 37
@Wykastro: pierwsze wybory wygrał polityką społeczną, którą rząd PO wówczas przespał. Drugie wybory wygrali, ponieważ od 4 lat mieli w posiadaniu TVP, które zamienili w szczujnię partyjną. Trzecie wybory przegrali, bo Polacy zrozumieli, że to może być ostatni dzwonek na zmianę. O jakim dokręcaniu śruby Ty mówisz? Dokręcanie to było przez ostatnie 8 lat. Erozja systemu sprawiedliwości, która była nazywana mianem "naprawy". "Pluralizm" mediów, który znaczył nie mniej nie więcej jak
tusk cos nie odwali, będziesz czekać aż.


@Wykastro: Nic nie "odwalił" przez ostatnie 8 lat rządów i o zgrozo za jego rządów przeszliśmy przez kryzys w europie najlpeiej i o zgrozo mieiśmy pierwszy raz w historii deflację, czyli twoje pieniądze na koncie zyskiwały na wartości..

cyrk w sejmie


@Wykastro: Robią go pisowcy

gawiec jak na igrzyskach, rządna krwi


@Wykastro: Po gnojeniu wszystkich oprócz emerytów i ludzi ze wsi przez
@K-S-: I dzięki tym zmianom jest jakiś cień nadziei że może będzie lepiejXD jestem sceptyczny ale już nie mogłem patrzyć na mordy tych pisowskich karaluchów. Trzeba teraz patrzeć wszystkim na ręce bo nie jestem naiwny że nagle wszystko będzie wspaniale bo zmieniły się gadające głowy w tv
@kirinasta: w 2020 roku było widać pewne zmiany, ponieważ pomimo takiego dużego zaplecza w postaci TVP i nielimitowanych praktycznie środków publicznych to Duda wygrał po prostu o włos. A potem przyszły strajki kobiet i poparcie PiS się od tamtej pory nie podniosło do dalszej „świetności”
@kirinasta: ale gdzie o tych wiatrakach, które napisałem ? po koleji może bo ja wiem to wszystko co mówisz, ale mówimy o błędach starego rządu, czy o tych nowego ? śruba, o której mówię, to np jak ludzie masowo wyjeżdżali za chlebem, amber gold, polska to tylko kamieni kupa, synek w locie, ucieczka do Brukseli, a teraz wiatraki i to tak mało ? nie jestem ciekaw co będzie dalej bo się
@CichySzelestOka: nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi, przeczytaj ją jeszcze raz.. dam podpowiedź, źle zinterpretowałeś do jakiego rządu kieruje swoją wypowiedz.

co do cyrku, bardziej zrobił się mam talent niż sejm, godność stanowiska marszałka według mojej opinie nie przystoi na rzucania ciętych ripost, podniecaniu się z faktu posiadania przycisku od wyłączenia mikro itp itd.. nie trafia to do mnie i jak lubisz cyrk to może idź na jakiś przejazdowy ? ogólnie to uważam,
#!$%@?, niesamowite i nierealne. Jeszcze 3 miesiące temu wyśmiałbym każdego, kto by przepowiedział obecną sytuację.


@kirinasta: Wybory mają sens, po to są wybory, a właściwe o tym były te wybory.

a co się niby zmieniło? Zmieniają się ludzie na stołkach i tyle.


@K-S-: Typowy defetyzm. Znam wiele takich osób, wydaje im się, że cokolwiek zrobią i tak nic to nie zmieni. Ale to nie jest prawda. Jakby każdy tak myślał
@kirinasta: Drugie wybory wygrali spełnieniem obietnic i tym ,że ludziom po prostu żyło się lepiej. Trzecie przegrali aborcją, rozkradaniem i butą. Gdzie koalicja ma prawo pokazali dziś, ale Tobie to nie przeszkadza? Pluralizm będziesz miał, gdy 3 największe stacje tv będą prorządowe.
co się niby zmieniło? Zmieniają się ludzie na stołkach i tyle


@K-S-: właśnie taką bzdurna narracja od lat karmiono ludzi by nie chodzili na wybory. Połącz to z mobilizacja elektoratu poprzez strach, nienawiść i wszystkie lęki i masz przepis na wygraną.
@kirinasta tyle ustaw wejdzie z euro kołchozem pod płaszczykiem tych afer że to głowa mała a wy się cieszycie z tego. dzisiaj TVP a w międzyczasie rudy przybił 5 komunistce o brudasach. oby zapukali do waszych drzwi o dary albo lokum. chcieliście to macie!
@kirinasta

#!$%@?, niesamowite i nierealne. Jeszcze 3 miesiące temu wyśmiałbym każdego, kto by przepowiedział obecną sytuację.


#bekazpisu #tvpis #sejm #tvp #polityka


No dokładnie 3 miesiące temu w sobotę na kacu zadzwoniła do mnie jakaś baba z sondażowni i wypytywała na kogo głosowałem, głosuję teraz i jak wg mnie będzie to wyglądać po wyborach to jej powiedziałem że PiS zdobędzie najwięcej głosów ale powstanie rząd mniejszościowy. Wierzyłem w to ( ͡
@K-S-: W 1989 też tak mówiłeś? co się zmieni? wszystko się zmieni, nie będzie szczucia w telewizji, rząd nie będzie prowadził wojny polsko-polskiej. Rząd przestanie traktować politykę zagraniczną tylko jako narzędzie propagandy wewnętrznej i znów będziemy szanowanym graczem na arenie europejskiej i międzynarodowej. W końcu zaczniemy prowadzić sensowną politykę migracyjną, a nie z jednej strony straszenie imigrantami a z drugiej wizy za łapówki. Ziobro przestanie być prokuratorem generalnym, Kaczyński straci ochronę