Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki, czy ktoś z Was jakimś cudem ma wiedzę na temat tego, czy Ozempic będzie w najbliższym czasie bardziej dostępny w aptekach? Biorę ten lek w związku z cukrzycą, mam jeszcze zapas na 4 tygodnie i receptę do zrealizowania, ale nigdzie w Gdańsku nie mogę znaleźć apteki, w której można ją zrealizować albo chociaż zamówić ten lek na w miarę przewidywalny termin...
#zdrowie #medycyna #apteka #farmacja #leki #ozempic #gdansk



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 8
@mirko_anonim a patrzyłeś na apteki internetowe, które mają dostawę do punktów aptecznych? Zamawiałam jakiś czas temu właśnie lek który był ciężko dostępny i z powodu braku dostępności zamówiłam go online i miałam do odebrania w aptece.
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @programista15cm: w sensie zamienników? Są alternatywne leki zawierające semaglutyd, ale jeszcze droższe niż Ozempic, a do tego mniej komfortowe w przyjmowaniu (np. codziennie zamiast raz na tydzień).
@PawlaczBorzy: Tym razem się chyba udało, zamówiłem w doz.pl jedno opakowanie i jest właśnie w drodze do apteki. Trochę nie rozumiem z czego wynika ta sytuacja. Novo Nordisk kosi potężne siano na Ozempicu, nie stać ich na zwiększenie
@mirko_anonim 1. Jakiś tam sens może i jest, ale z własnego doświadczenia powiem ci, że w aptece jest tyle roboty do ogarniania, że nawet jak do jakiejś apteki trafi te kilka sztuk, to po prostu zostawia się je dla stałych pacjentów, którzy mają już rozpoczęte recepty w danej aptece, a ewentualną resztę puszcza się na zasadzie "kto pierwszy ten lepszy". Po prostu nie ma się czasu na dokładne pilnowanie jakichś list.
2.
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @PawlaczBorzy: dzięki za wyjaśnienie. Spodziewałem się, że odpowiedź na temat recepty wykaże absurd, ale tego się nie spodziewałem... Jaki zatem jest sens wystawiania recepty rocznej? Zgodnie z tą logiką ta recepta powinna być ważna maksymalnie 8 tygodni (bo na tyle wystarczą zapisane mi dwa opakowania przy zaleconej dawce).