Wpis z mikrobloga

Cześć Mirasy, miałbym prośbę o wskazanie jakiegoś kompendium świata IT. Mam wiedzę bardzo mocno zdywersyfikowaną, ale w żadnym aspekcie niepogłębioną, więc obecnie wiem troszkę o wielu różnych niepowiązanych ze sobą tematach ze świata IT, ale nie jestem w stanie tego dobrze zrozumieć i nie rozumiem też wielu zależności. Niestety w pracy głównie skupiają mi się na tłumaczenie jak coś zrobić, a nie po co. Do mojej codziennej pracy nie jest mi to co prawda potrzebne, ale świat się nie kończy na obecnej pracy ( ͡º ͜ʖ͡º)
Co bym potrzebował w takiej książce / kompedium? W zasadzie wszystkiego od podstaw typu sieci, infrastruktura IP, połączenia z serwerem do tematów trochę bardziej specjalistycznych typu hurtownia danych, praca w chmurze.
Może to być książka w j.ang. chociaż wolałbym w j. polskim oczywiście.

Czy byłby w stanie ktoś coś polecić? (,)
#analitykdanych #it #informatyka #programista15k #analtityk #bi #siecikomputerowe
  • 9
@azeff7:

Czy byłby w stanie ktoś coś polecić? (,)

no jak widać nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chyba trzeba samemu się zdecydować w którą stronę się pójdzie, wtedy łatwiej będzie coś wybrać.
via Android
  • 0
@thority o moze zle sprecyzowalem zapytanie. Ogolnie co do tego co chce robić to nie mam wątpliwości - analityk danych lub tematy związane z BI. Problemem jest to ze jesli chodzi o świat IT posiadam fundamentalne brakk, które chciałbym nadrobić, także miałbym prośbę do osób doświadczonych/obeznanych w temacie, czy byłyby w stanie podać jakaś pozycję która wykłada podstawy IT
  • 0
@krzywy_kanister: Obecnie zajmuje się analizą danych, zbieram wymagania, wyciągam potrzebne dane z hurtowni, tworzę data marty i robię z nich dashboardy. Jednak w takcie działań nad kolejnymi projektami zauważam coraz to nowsze braki w mojej wiedzy, więc trudno mi precyzyjnie powiedzieć czego nie wiem. Stwierdziłem, że jako osoba nie-IT idealne byłoby dla mnie wprowadzenie w różne rzeczy, od fundamentalnych podstaw i założeń, bo dzisiaj rozmawiamy o rzeczy X, jutro o rzeczy
@azeff7: Ale zes sie rozpisal ale do nauki jakos nie masz checi. Nikt ci nie podrzuci gotowca bo na przyklad taki CCNA to duzo wiedzy sieciowej ktora sie przydaje kazdemu z drugiej strony jest tez wiedza typowo ciscowa czytaj jak skonfigurowac router i switcha, gdzie bardziej ci sie przyda znajomosc zrozumienia co sie dzieje niz jak typowo skonfigurowac urzadzenie.
via Android
  • 1
@krzywy_kanister co XD przecież nie proszę nikogo o jakis elaborat wyższości rozwiązania ELT nad ETL. Jeżeli dla Ciebie podanie jakiejś ciekawej pozycji w formie ksiazki, która posiada dużo podstawowych wątków poruszonych w jednym formacie, przez osobę doświadczona/zaznajomiona/przerabiając moze ten sam temat za cos wyrafinowanego i niezwykłego to nie mamy o czym rozmawiać.
@azeff7: Chyba nie mamy skoro nie podales czego szukales, czego probowalem sie uczyc. Masz propozycje, przeciez podalem ci jedna nawet z wskazowka, masz google, swiat stoi przed toba otworem a tak naprawde wystarczy wikipedia, google czy nawet strony dostawcow ktore maja mnostwo darmowych kursow tylko za ciebie nikt nie nauczy sie nawet jak dostaniesz wszystko na tacy. Postaraj sie bardziej z trollowaniem.