Wpis z mikrobloga

Mam connect box od dawnego UPC. Za każdym razem jak padnie napięcie w sieci elektrycznej po ponownym uruchomieniu urządzenia mam problem z wifi na większości urządzeń w sieci. Sieci się pokazują ale jest problem z połączeniem chyba na etapie przydzielania adresu IP. Po kablu działają wyłącznie urządzenia które są wpięte przez switch/rozdzielacz. Zwykle nie pomaga restart urządzenia, czasem zadziała jak wyłączę rozgłaszanie sieci 2.4 oraz 5 GHz i włączę je ponownie. Czasem dodatkowo muszę włączyć i wyłączyć dhcp. Czy ktoś ma podobny problem i jakoś sobie poradził? Infolinia UPC umie tylko przy wracać ustawienia fabryczne ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#upc #play #siecikomputerowe
  • 16
@a55a5in: Reklamuj urządzenie jako niesprawne, o ile wiem nie należy do Ciebie, więc nie powinno być Twoim problemem. :) Ewentualnie zrzuć konfigurację i kup własny modem, a ich gównoboxa schowaj do pudła.
@a55a5in: Miałem dokładnie to samo. Walczyłem z tym jakiś czas. Wyglądało to jakby dhcp nie rozdawał poprawnie albo wcale adresów ip. Ciekawe było to zjawisko bo niektóre urządzenia (jak tablet) pokazywały, że są połączone z wifi ale nie miały adresu ip). Oczywiście dzwoniłem na infolinie i tłumaczyłem ale tam jakieś tłuki pracują przy tych telefonach i to gadanie jak ze słupem. Tak czy owak wyłączyłem dhcp i wifi na tym badziewiu
@hoodoovoodoo: raczej nie da rady całkiem się go pozbyć. Nie podłączysz swojego routera bezpośrednio zamiast ich. Ale możesz użyć go tylko jako bramki a wifi/dhcp/dns czy co tam sobie chcesz, mieć na swoim urządzeniu.
@hoodoovoodoo: ta, jakoś w to wątpię, że upc pozwoli Ci podpiąć swój własny router. Wpuszczają/autentykują tylko własne urządzenia. Jaki mieliby interes aby pozwolić podpinać inne urządzenia?
  • 0
@a55a5in, przykro nam z powodu zauważanych utrudnień i zapewniamy, że zależy nam na ich jak najszybszym wyjaśnieniu. Niestety, tym kanałem komunikacji, nie mamy możliwości wglądu do Twojego konta abonenckiego. Czy masz aktualnie zarejestrowane w tej sprawie zgłoszenie, abyśmy mieli możliwość dokładnej weryfikacji tych trudności?
@a55a5in u nnie ten router popracował w swoim domyślnym trybie jakieś 10 minut. Od razu go przerobiłem na tzw bridge i dałem swij sprzęt. Jako taki mostek sprawuje się bardzo dobrze. No może poza gigantycznym rozmiarem i ogromnym zasilaczem
@runnerrunner zawsze można dać swój router, ale robisz podwojnego nata, tego od Play nie da się przestawić w bridge a sami Play nie daje publicznego IP, nawet dla firm
  • 0
@Gooma to jest niewątpliwie najlepsze rozwiązanie, ale wymaga dodatkowych inwestycji czasu i pieniędzy. To chyba ostateczność.

@dra-cit dla mnie przebrnięcie przez tego ich bota to już są zszargane nerwy. Potem gadając z kimś żywym wiele lepiej nie jest, ale przynajmniej umieją zdalnie restartować urządzenia :)