Wpis z mikrobloga

  • 59
@RopuchYtong polecam zablokować. Typ już prawie kopiuj wklej leci z postami a na każdy racjonalny argument realguje blokowaniem. Do tego 99% jego aktywności dotyczy rynku nieruchomości, nie podpada Wam to?
  • Odpowiedz
  • 10
@RopuchYtong Nie rozumiem Waszego podejścia. Jasne - typ się mylił. Ale czy nie jest aktualnie tak kosmicznie drogo, że większości Polaków nie stać na kwadrat, chodzą po kredyty na całe życie o ile Pan bank się łaskawie zgodzi?

W takiej sytuacji wolicie stać po stronie developera który spasł się na marżach 30%+, potwierdzając retorykę że jest drogo i zawsze już będzie drogo - nie ważne że to jest mała wioska 50km
  • Odpowiedz
  • 11
@5t4h nikt nie stoi po stronie dewelopera tylko po stronie rzeczywistości. Nie chodzi o to czy się mylił czy nie tylko o to, że jego posty są na zasadzie "hehe jutro -60% bo ja tak myślę" i klepie to samo od kilku lat. Nie wchodzi w dyskusje z kimś kto ma inne zdanie tylko od razu blokuje
  • Odpowiedz
@5t4h: Nie wiem czemu przy zmienności rynków finansowych chcesz mówić o spłacie kredytu przez całe życie. Może za 5 lat znowu będzie jakaś inflacja i zje połowę kredytu. Tak jak ci co brali kredyt w 2008 roku, teraz już nie mają za dużo do spłaty. A poza tym mogą się sądzić o unieważnienie frankowego kredytu xD To że ludzie biorą kredyt na 30 lat nie oznacza, że będą go spłacać
  • Odpowiedz
  • 1
@Dzosz89 Ok, nigdy nie wchodziłem z nim w interakcję, jeśli tak jest to zasłużył na heheszki. Nie mniej z zewnątrz wygląda jakbyśmy bronili tych kosmicznych cen :)
  • Odpowiedz
  • 10
@5t4h nie, nie. Chodzi o to czy akceptujesz rzeczywistość i umiesz wyciągać z niej wnioski. Jeśli ktoś lamentuje, że zaraz będziesz wykupywać landlordow za czapkę gruszek to znaczy, że po prostu jest sflustrowany brakiem własnego mieszkania i bezsilnością. Jest to życzeniowe i zależy od sytuacji postujacego bo on tak bardzo chciałby kupić a nie może, a nie od faktów
  • Odpowiedz
  • 10
A Mick nie pomylił się raz. On się myli ciągle od iluś lat i stoi twardo przy tym, przez co zaszkodził pewnie jakimś ludziom, którzy przez jego p---------e odkładali kupienie mieszkania w czasie.

@Bubbo: Dokładnie tak było w moim przypadku i pewnie wielu innych, którzy nie będą skorzy do tego, żeby się przyznać.

@5t4h Koleś działa na szkodę na wszystkim, którzy chcą zakupić nieruchomość. Nie ma żadnego dialogu pod
  • Odpowiedz
  • 2
@RopuchYtong Nie rozumiem Waszego podejścia. Jasne - typ się mylił. Ale czy nie jest aktualnie tak kosmicznie drogo, że większości Polaków nie stać na kwadrat, chodzą po kredyty na całe życie o ile Pan bank się łaskawie zgodzi?


@5t4h: Panie, ja tu tylko meme wstawiam

A co do sytuacji na rynku mieszkań, to miałby rację, gdyby nie fakt, że politycy weszli w beton po same kule i robią wszystko,
  • Odpowiedz
@RopuchYtong mordo ale on co miesiąc nowe przepowiednie wygłasza, a to odnośne walut, kredytów, nieruchow z absolutna pewnością bez żadnego cienia wątpliwości, taka postawa spotyka się z żartami i docinkami bo to wydaje się normalna reakcja. Chłop mowi z pewnością bardziej niż Glapa i rzadko dopuszcza słowa sprzeciwu. Ot zwykła maskotka tagu, kto go słucha sam sobie szkodzi
  • Odpowiedz
polecam zablokować. Typ już prawie kopiuj wklej leci z postami a na każdy racjonalny argument realguje blokowaniem. Do tego 99% jego aktywności dotyczy rynku nieruchomości, nie podpada Wam to?


@Dzosz89: Po co zablokować? Lepiej po prostu się pośmiać. Ogólnie ktokolwiek próbuje z tym gościem rozmawiać na serio to ma chyba internet od wczoraj.
  • Odpowiedz
Nie rozumiem Waszego podejścia. Jasne - typ się mylił. .... W takiej sytuacji wolicie stać po stronie developera .


@5t4h: Ale zdajesz sobie sprawę, że na takim myśleniu życzeniowym jakie uprawia mickpl cierpi nie deweloper, tylko ten kto uwierzył mickowi i podjął w związku z tym złe decyzje?
  • Odpowiedz
  • 1
@wypopekX nie wiem co myśli mickpl, mogę tylko powiedzieć że mi nie widzi się pakować w hipotekę przy tak napompowanych cenach tylko dlatego że ludzie się na to rzucili jak przy bańce 2007-2008 w Stanach
  • Odpowiedz
  • 0
@Dzosz89 mi tam pomógł, kierując się złota zasada rób inaczej niż mówią wykopki kupiłem mieszkanie 61m za 250k w 2019r i nie czekałem aż bańka pęknie xD
  • Odpowiedz