Wpis z mikrobloga

a nie pisałeś nic, że Win 11.


@thority: nie pisałem też o XP :P

Ogólnie takich mikro poleceń w Win11 jest sporo. Ba, nie da się "domyślnie" zainstalować systemu bez dostępu do internetu. Musisz mieć konto Microsoft albo nie zainstalujesz. Oczywiście możesz odpalić konsolę, wpisać OOBE/cośtam i już wtedy nie jest wymagany, ale będziesz dostawać informacje co jakiś czas, żebyś się zalogował do chmury MS
@fervi: tak, konto MS jest promowane ( ͡° ͜ʖ ͡°)
mam jednak dobry sprzęt i nie zauważyłem, by mnie MS spowalniał jakoś, pewnie na Linuxie by jeszcze szybciej śmigał. Siła przyzwyczajenia jednak wygrywa.
@thority: Nie no, aż tak to nie. Jednak praca jest jakoś dziwnie uciążliwa i powolna. Wydaje mi się, że to kwestia skrótów i mc, że możesz coś zrobić "jak torpeda" zamiast przeklikiwać się przez eksplorator Windows
@fervi: tak poza programem to ci powiem, że mnie nawet zaskoczyłeś, że masz rację z tymi treściami promowanymi, jakoś rzadko do menu Start zaglądam, wszystko mam na pulpicie w skrótach albo na pasku zadań na dole.
@thority: Jest dużo pewnego rodzaju reklam. Nie zawsze to bezpośrednia reklama, ale chyba od Win10 jest taka informacja gdy chcesz zmienić przeglądarkę to system pyta czy na pewno, bo Edge jest super dobry i w ogóle. Prawda. Ale jakiś powód zmiany jest :P
@fervi: tak poza programem to ci powiem, że mnie nawet zaskoczyłeś, że masz rację z tymi treściami promowanymi, jakoś rzadko do menu Start zaglądam, wszystko mam na pulpicie w skrótach albo na pasku zadań na dole.


@thority: Mnie jeszcze denerwuje obok kalendarza ten baner z wiadomościami, pewnie da się wyłączyć no ale eh. Na ekranie blokady często się też coś pojawia ale już nie mogę sobie przypomnieć co. Tak jak