Wpis z mikrobloga

  • 5
@Pucuss ta kroplówka niebawem sie skonczy. Amerykańskie media juz otwarcie i bez ogródek piszą o klęsce kontrofensywy, a artykuły takie jak ten, w NYT, to nic innego jak powolne przygotowywanie opinii publicznej pod krok wstecz jaki w 2024 wykona Kongres. Sojusz nie zrealizował żadnego z oczekiwanych celów, budowa przyczółku na Ukrainie nie powiodła się, o Himarsach coś cicho, a kacapska machina wojenna, jesli wierzyc doniesieniom Kremla, dopiero nabiera rozpędu.
daeun - @Pucuss ta kroplówka niebawem sie skonczy. Amerykańskie media juz otwarcie i ...

źródło: temp_file2880547224626237088

Pobierz
  • Odpowiedz
co myślą eksperci?


@Pucuss: Jak pisałem już miesiące temu, że wsparcie z USA słabnie to mnie tutaj masakrowali specjaliści pokroju @JPRW @robertkk @Grzesiok @BayzedMan czy @bombastick więc musisz ich zapytać o zdanie, bo to są specjaliści od wsparcia Ukrainy. Wtedy mówili, że wsparcie USA dla Ukrainy jest niesłabnące a każdy twierdzący inaczej to ruska onuca. Ciekawe czy zmienili zdanie, bo coś ostatnio mniej wrzucają informacji
  • Odpowiedz
@daeun Himarsami przestali się chwalić, bo nie trafiają. Ruscy opanowali zagłuszanie GPS i himarsy straciły celność, a ukrainskie drony masowo spadają na glebę. 2024 zapowiada się „ciekawie”.
  • Odpowiedz
Jak pisałem już miesiące temu, że wsparcie z USA słabnie to mnie tutaj masakrowali specjaliści


@Szinako: z tego co pamiętam to argumentacja była taka iż zachód się znudził, tymczasem to nie znudzenie a sabotaż biegających na pasku Kremla kolaborantów pokroju Orbana i republikańskich kongresmenów z MAGA
  • Odpowiedz
@bombastick: Żaden sabotaż. Wystarczy poczytać reddita, poorientować się w amerykańskim internecie żeby wiedzieć, że zdecydowana większość Amerykanów ma dość dotowania ich dolarów na ukraińskiego klauna w czasie kiedy sami mają problemy wewnętrzne. Nie można mieć im tego za złe, tak samo ty czy ja nie chciałbym żeby moje podatki leciały przykładowo do Kongo. Ukraina miała swój czas, który koncertowo #!$%@?ła i teraz poniosą konsekwencje tych działań.
  • Odpowiedz
@Mathas: tak te 64mld USD i 50 mld euro to objawy znudzenia zachodu, a te gadki republikańskich kongresmenów że poprą projekt w zamian za przeforsowanie swoich wizji to nie jest sabotaż. No ok, ale jak się wiedzę czerpie z reddita to tak się ma
  • Odpowiedz
@bombastick: Rozumiem, że rosnące poparcie Trumpa we WSZYSTKICH sondażach to też czcze gadanie i w momencie wyborów Amerykanie zagłosują inaczej? xD Gadanie Trumpa, że wojna skończy się pierwszego dnia jego urzędowania to kit?
  • Odpowiedz
Rozumiem, że rosnące poparcie Trumpa


@Mathas: nic nie rozumiesz, tak jak "pragmatyczni" republikanie, którym nawet łezka nie spłynie kiedy amerykańscy marines będą ginąć tysiące kilometrów od ojczyzny aby po raz kolejny zaprowadzić porządek w europejskim #!$%@?łku.
  • Odpowiedz
50 mld euro to objawy znudzenia zachodu


@bombastick: Aleś ty się przywalił do tych 50 miliardów Euro. Ale o tym, że te pieniądze nadal są zablokowane już nie wspominasz. O tym że są to fundusze na 3 lata, też zapominasz wspomnieć. O tym że z tego 33 miliardy to pożyczką też zapominasz powiedzieć. Ostatnio coraz słabiej wychodzi to twoje trollowanie, może to wina zmęczenia albo słabszego zmiennika na koncie ?
  • Odpowiedz
Aleś ty się przywalił do tych 50 miliardów Euro. Ale o tym, że te pieniądze nadal są zablokowane już nie wspominasz.


@Szinako: wspomniałem nawet przez kogo są zablokowane. Nie błaźnij się.
  • Odpowiedz
@daeun: kacapska machina wojenna niczego nie nabiera, poza dziesiątkami tysięcy niewyszkolonych mobików, dzięki którym mamy setki filmów, gdzie kacapskie ścierwo walą się dziesiątkami po polach Ukrainy. Mięso to praktycznie jedyna siła na którą może liczyć putin. W lutym/marcu 22 kacapy okrązyli czernichów i sumy, okrążali Kijów, doszli do Charkowa i nikołajewa. Dziś od dwoch miesięcy szturmują małą osadę Awdijiwka. Praktycznie bez postępów. Kosztem tysięcy trupów.
  • Odpowiedz
@JudzinStouner: Dlatego co kilka dni pojawiają się nowe filmy z odpaleń rakiet himarsowych i nagrania z operacji himarsów? Skąd by bierzecie te wymysły? XD
Głównym problemem to jest, że ruscy przesuneli co większe zgrupowania szmelcu poza zasięg podstawowych rakiet, więc Himarsy latają w inne, mniejsze cele, typu pojedyncze wyrzutnie SAM, czy operatorzy dronów przyfrontowi. Filmy z tego też są, ale nie trafiają na pierwsze strony gazet.
  • Odpowiedz
co myślą eksperci?


@Pucuss: Ukraina i mielenie kacapów to dla USA wygrywanie co miesiąc losu na loterii. Dlaczego mieliby te losy nagle wyrzucić do kibla? Przecież to absurd.

Dochodzi też historia finansowania absurdalnie przy Ukrainie nieistotnego Afganistanu, gdzie przez dekadę szło po 100 mld dolców rok w rok na jakieś domki z gówna i walkę ciapaków z ciapakami.

Więc no... absurdem byłoby zakończenie pomocy przez USA. Ogólnie NATO powinno mocniej
  • Odpowiedz
@kupkesobieciagne: 61mld $ jest na stole, tylko republikanie i demokraci muszą się dogadać, bo ci pierwsi zablokowali tez wsparcie Taiwanu, Izraela, etc. A info od OP'a odnosi się tylko do ministerstwa obrony, który z własnych środków co miał, to słał, kończy się rok, kończy się budżet, prosta sprawa. Kilka dni temu prosto z DoD poszedł sprzęt za 200mln $, w tym rakiety do himarsów, amuniacja 155mm, javeliny, AT4, etc.
Polityka
  • Odpowiedz