Wpis z mikrobloga

Czesc mirki, chciałbym sobie kupic radio samochodowe za 954zl z #aliexpress - łącznie wyjdzie mnie 219 euro także bede musial pewnie zaplacic opłaty celno skarbowe.

Chciałbym się Was dopytać mniej więcej ile wynoszą takie opłaty?
Radio normalnie kosztuje 1200zl z tym ze zbilem sobie 300zl kuponami, dostawa jest za darmo.

I jak zostane o tym poinformowany ze mam zapłacić te clo?

#pomoc #clo #clo #urzadskarbowy #aliexpress #oplaty
Benek95594 - Czesc mirki, chciałbym sobie kupic radio samochodowe za 954zl z #aliexpr...

źródło: temp_file5650600329799839683

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@Benek95594: Jak paczka dojdzie do Polski, poczta ją ocli i wyśle Ci poleconym dług celny, jak opłacisz, to procesują przesyłkę dalej do Ciebie. (ale majfrendy lubią zaniżać wartość w dokumentach więc może się oclić i bez cła - jako niska wartość) Możesz też poszukać z wysyłką z europy, to Ci cło z automatu odpadnie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Yawimaya hmm wlasnie nie ma nigdzie z wysyłką z Europy albo ja nie widzę. A gdybym tak napisał przy kupnie sprzedającemu w komentarzu by wartość wpisal nizsza niż 150$? Przejdzie tak czy lepiej nie ryzykować? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
A gdybym tak napisał przy kupnie sprzedającemu w komentarzu by wartość wpisal nizsza niż 150$?


@Benek95594: spróbować zawsze warto, jak się poczta przyczepi (ale wątpię) to poproszą cię o dokumenty (faktura, albo potwierdzenie zakupu) do wglądu, więc wyjdzie, ale ty przypału mieć nie będziesz, bo wykażesz prawidłową wartość.
PS. wybierz w opcjach dostawy ali standard shipment czy coś takiego, oni to wysyłają zbiorczym transportem i clą razem jako przesyłki o niskiej
  • Odpowiedz
@Benek95594: zapłaciłem chyba 1100zl, natomiast chińczyk jako wartosc podal chyba 100usd, (tak było na dokumentach) a do zapłaty miałem cos chyba 78zl czy cos takiego, musiałbym sprawdzić. To bylo jakos w maju
  • Odpowiedz