Wpis z mikrobloga

Ok, szybki manulal jak zostać antynatalistą.

Wyobraźcie sobie, że macie dziecko w wieku około 8 lat. Dziecko nie chce iść do szkoły gdyż wie że czeka go tem dużo stresu.

Co robicie? Zaciągacie dzieciaka do szkoły siła? Czy będziecie argumentować tak jak Pani z filmiku, że takie jest życie i tyle..

Jeśli nie chcecie skazywac waszego dziecka na 20 lat stresu w szkole i 40 w kołchozie to po prostu go nie róbcie... Chyba że macie wywalone na to że wasze dziecko cierpi..

#antynatalizm #dzieci
galek - Ok, szybki manulal jak zostać antynatalistą.

Wyobraźcie sobie, że macie dzie...
  • 167
  • Odpowiedz
via Android
  • 31
@lexico nie za mądra i nie za empatyczna.

Jak ja sobie uświadamiam ze mam wysłać swoje dziecko do szkoły gdzie będzie musiało odbyć tysiące godzin lekcyjnych podczas których będzie się stresowało i napisać setki sprawdzianów w życiu tylko po to aby iść później na 40 lat do kołchoz to bym nie potrafił sobie spojrzeć w oczy..
  • Odpowiedz
via Android
  • 22
@choochoomotherfucker w sumie to całkiem dobrze ze taki filmik został nagrany, pokazuje oblicze tego że dziecko się stresuje i jak wielkim obciążeniem dla niego jest zderzenie z rzeczywistością.

Ogólnie w rozmowach dominuje narracja madek/łojcow.. tak dziecko czasem się stresuje ale ogólnie bardzo lubi chodzić do szkoły itp...
  • Odpowiedz
via Android
  • 55
@nobrain No tak wstawanie w zime zaspanym o godzinie 6.00 aby iść do szkoły gdzie e każdym momencie nauczyciel może cię przepytać i wystawić zła ocenę za to że nie pamiętasz co mówił na ostatniej lekcji po czy dostaniesz burę od rodziców jescze za to...

No kraina mlekiem i miodem płynąca, ale ty chyba lubisz być na krótkiej smyczy, tak się tworzy potulne owieczki do kołchozu.

Zresztą jak ktoś pisze ze czym
  • Odpowiedz
via Android
  • 31
@Elec @nobrain to są właśnie takie januszowe gadki podpitego wuja przy kiełbasce

Szkoła Cie stresuje słabeuszu.... hehe.. ja to w 73 piechota na boso 57 km codziennie chodziłem i nie narzekałem...

Pójdziesz do wojska to zobaczysz jak ci wory zaczną kręcić... hehe

Empatia 100%
  • Odpowiedz
@galek: ja #!$%@?, mój pięciolatek ma więcej oleju w głowie niż ty "antynatalisto", czasem mam wrażenie że to znaczy ze ktoś nie lubi Natalii ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@galek: zauwazam u tej pani dosc standardowe myslenie, ze dopoki wszyscy tak samo maja to znaczy ze wszystko jest ok. Przeciez wszyscy w twojej grupie w przedszkolu maja tak samo, to o co ci chodzi. Nigdy, nie zastanawiala sie nad zyciem, z perspektywy indywidualnej.
  • Odpowiedz