Wpis z mikrobloga

@G06DbT:

Ja bym zgłaszał, kilka razy by dostali mandaty, to by się nauczyli


Nauczyć to się muszą krytykanci rowerzystów ze infrastruktura rowerowa w Polsce jest na poziome afrykańskiego #!$%@?, gdzie ktoś coś 'zrobił' byleby w papierach się zgadzało. Przydałoby się też, żeby sami wsiedli na rower i się przekonali, że po wielu miastach po prostu nie da się normalnie jeździć, choćbyś miał najlepsze intencje by nie drażnić reszty uczestników ruchu.
@eeehhh: oczywiście.

U mnie na wsi porobili ścieżki, gdzie i tak jeździło się wolno, bo szykany były. A teraz to już tragedia tam jest. I jest to odcinek 500 metrów w miejscu z dupy. Łączy się kompletnie z niczym.

Ale prezydent miasta tam nie jeździ. On w ogóle nie jeździ rowerem, także no.
@G06DbT: A i to nie koniec problemów, bo wiedza ludzi o rowerach skończyła się na Wigrach 3. Ludzi z szosówek i graveli by nawalali pięściami tylko dlatego, że takimi rowerami nie da się jeździć po bruku czy chodniku, więc po prostu jest mus wjechać na asfalt.

Za to aut - pełno. Żona, mąż, córka, syn, zaraz kotu i psu też SUVa się kupi. Nie chce już mi się epitetów słać na
@Oskar_Karolczuk: ale idotyzm ze ścieżką rowerową na drodze osiedlowej. Sam jestem rowerzystą, ale nie mam gwoździa w mózgu, żeby uprzykrzać ludziom i zabierać im miejsca parkingowe. Ci ludzie z tego osiedla i tak masowo się nie przesiada na rower więc powyższe komentarze są bez sensu.
bardziej przez to, że 6 miesięcy w roku jest zimno, mokro i ciemno


@trololo55: Podobnie jak w Danii i Finlandii. Na szczęście już wynaleziono takie rzeczy, jak ubrania i oświetlenie. Bardziej zmotywowani mają jeszcze tak zaawansowane wynalazki, jak błotniki czy opony zimowe.
Ale już odsiewając maniaków, którym żadne warunki niestraszne. W naszym klimacie naprawdę zwykły człowiek może spokojnie poruszać się na rowerze w umiarkowanym tempie na niewielkie odległości w mieście i
@trololo55:

jakiś czas temu wynaleziono takie magiczne maszyny do przemieszczania się, ludzie nazywają je "samochody". Nie trzeba pedałować, do tego jest sucho i ciepło nawet gra radyjko


@trololo55: Wydało mi się oczywiste, że rozmawiamy o ludziach, którzy z jakiegoś powodu chcieliby się przesiąść na rowery. Wiadomo, że nie będzie to nagle całe społeczeństwo, ale jest ich całkiem sporo. Jedyne, co próbuję wykazać, to że klimat nie jest głównym czynnikiem, który
bardziej przez to, że 6 miesięcy w roku jest zimno, mokro i ciemno


@trololo55 to nie jest żaden argument. Wystarczy mieć odpowiednie ubranie jeśli ktoś to lubi. Jeśli uważasz ich za głupków to pomyśl o narciarzach, łyżwiażach, ludziach uprawiajacych turystykę, czy wspinaczkę zimową..

Skoro tu jest wyznaczona ścieżka to znaczy, że tam powinny móc poruszać się rowery. Jestem w stanie się założyć, że ta sytuacja wygląda tak samo w lato, jesień, zimę
@trololo55 no tak, przecież ludzie nie jeżdżą dla przyjemności XD. Bolidem F1 do pracy XD. Teraz uraziłeś moją dumę kierowcy, bo przecież jak ktoś broni pedalarzy to nie ma auta i prawa jazdy XD. Czego to puszkarze nie wymyślą..

Jak to jest, że dla Polaka auto to jakaś wartość nadrzędna, że nie można tego skrytykować w żaden sposób? Jak to jest, że panuje przyzwolenie parkowania na ścieżce rowerowej, trawniku, chodniku i jesteś