Wpis z mikrobloga

@Jah00: KPO, ceny energii i nawet in vitro mają znaczenie dla przeciętnych ludzi

Komisja Smoleńska to też jeden z najohydniejszych bytów, przez 8 lat kreująca konflikt w społeczeństwie na życzenie partii

Ja wiem, że niektórzy konfederaści oczekują przewrócenia porządku prawnego w kraju, ale na szczęście takie osoby nie mają dostępu do rządzenia
@colliee Masz racje, kpo na pewno ma znaczenie dla przecietnych ludzi. W końcu ktoś to będzie musiał splacać. Na pewno nie bedzie to robić ani pis ani po.

Unia ma dobre serduszko i dba o dobro obywateli, bezinteresownie xD
KPO, ceny energii i nawet in vitro mają znaczenie dla przeciętnych ludzi


@colliee:

zatrzymanie nagłego skoku cen prądu po nowym roku to coś co nie ma wpływu na obywatela?


@KubaGrom: Nie no musicie być trochę mądrzejsi, bo inaczej władza będzie was dalej oszukiwać. KPO jest pożyczką, którą będziecie spłacać wy oraz następne pokolenie. Ta pożyczka ma być przeznaczona na "cele klimatyczne", a więc bzdurne ideologiczne projekty, które w większości nikomu
KPO jest pożyczką, którą będziecie spłacać wy oraz następne pokolenie. Ta pożyczka ma być przeznaczona na "cele klimatyczne",


@Jah00: weź daj na wstrzymanie z tymi kłamstwami bo zaraz się rozpłaszczysz. Cześć z KPO to pożyczka na niskim oprocentowaniu, a kilkadziesiąt miliardów to dotacja. Nie jest na cele klimatyczne tylko na plan odbudowy gospodarki po covidze, plany KPO robiło każde państwo z osobna (u nas rękoma PiS) i UE je tylko zatwierdzała.
Nie no musicie być trochę mądrzejsi, bo inaczej władza będzie was dalej oszukiwać. KPO jest pożyczką, którą będziecie spłacać wy oraz następne pokolenie.


@Jah00: pierwsze zdania i już nawet nie chce mi się czytać dalej tego komentarza. Inwestycje w Europie opierają się głównie na wygenerowanym pieniądzu. Jeśli uważasz, że KPO jak tak bardzo niekorzystne warunki kredytowania to mogę się u ciebie zapożyczyć na warunkach pożyczki KPO na dowolną kwotę :

Superkorzystna
@Jah00: Ale dostałeś inne pytanie. Stwierdziłeś że zamrożenie cen prądu to coś nieistotnego, spytałem czy na prawdę to coś co by nie zrobiło różnicy. Ja nie pytałem o to czy przyczyna wzrostu cen jest ideologicznie poprawna, tylko czy obywatel by był dotknięty wzrostem cen. A przedłużenie zamrożenia tak czy siak musiałby wprowadzić PiS gdyby wygrał wybory.
jak dla Ciebie kilkadziesiąt baniek z UE nie mają wpływu na szarego człowieka, albo odwołanie kurator z małopolski która zatruwała życie w krakowskich szkołach to ja nie mam pytan


@Gluptaki: Oczywiście, że nie ma. PKB Polski to 3 biliony zł rocznie, kilkadziesiąt milionów (nawet nie miliardów) to są kompletne grosze w skali gospodarki, poza tym to pożyczka, nie darowizna, już zapomniałeś? Co do decyzji kadrowych to zawsze ktoś będzie narzekać, teraz
pierwsze zdania i już nawet nie chce mi się czytać dalej tego komentarza.


@colliee: Boisz się prawdy?

Inwestycje w Europie opierają się głównie na wygenerowanym pieniądzu.


@colliee: Inwestycje dotyczą sektora prywatnego. Inwestycje rządu to marnotrawienie pieniędzy na projekty nie mające sensu ekonomicznego. I potem za te nietrafione inwestycje płacisz ty w podatkach, podwójnie.

Jeśli uważasz, że KPO jak tak bardzo niekorzystne warunki kredytowania


@colliee: Ale atrakcyjne pożyczki nie są
spytałem czy na prawdę to coś co by nie zrobiło różnicy


@KubaGrom: Odpowiedziałem. Sumarycznie nie zrobiłoby to i nie zrobi żadnej różnicy, bo za gaz, węgiel i inne źródła energii cały czas Polska musi zapłacić dokładnie tyle samo, a Polska ma tyle co w swoim PKB. Obce kraje nam tego nie fundują. Naprawdę nie musisz mi wierzyć, wystarczy że uwierzysz matematyce.