Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki, nie mam większego pojęcia o inwestowaniu, wiem tylko, że:

1) najlepsze #ike i #ikze ma ponoć nadal #bos #bossa,
2) powinienem zainwestować w globalne akumulacyjne ETFy,
3) mam czas do końca roku.

- Jaki ETF/ETFy powinienem kupić?

- Czy ogarnę to samemu w systemie, czy mając konto i nie mając zbytniego rozeznania, mogę udać się do lokalnego oddziału #bank i tam to załatwić z bezpłatną pomocą pracownika? #pytanie #etf #etfy #inwestowanie #inwestycje



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki, nie mam większego pojęcia o inwestowan...

źródło: BOS_BANK

Pobierz
  • 7
@mirko_anonim:
Tak jak napisano wcześniej, limit spał na ike ikze przepada z końcem roku, więc radziłbym wpłacić na ike ile masz wolnych środków, nawet jeżeli jeszcze nie wiesz w co chcesz inwestować. Co do iwucia to jestem raczej sceptyczny. Moim zdaniem kupno etfu na cały świat(acwii) byłoby dobrym pomysłem na start. Od siebie polecam inwestomat.eu do poczytania.
@mirko_anonim jak nie wiesz co kupić to na razie nie kupuj, możesz założyć konta, przelać pieniądze i się spokojnie zastanowić w jakie ETFy warto inwestować. Na tych kontach mogą leżeć wolne środki, lepiej poczekać i sobie doczytać co i jak, a nie kupować byle co. W oddziale banku tego nie załatwisz, bank BOŚ i dom maklerski BOSSA to są nieco inne instytucje. Spróbuj samemu ogarnąć, na blogu inwestomat.eu jest instrukcja krok po
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): @srand @Wookie2020 @ania919 Dzięki za pomoc! Założyłem konta, mam jeszcze trzy pytania:

1. Czy mogę spokojnie przelać środki w wysokości limitów na ten rok na numery rachunków IKE i IKZE, które widnieją po lewej stronie w rubryce "Rachunki"?

2. Podczas wypełniania ankiet nie zaznaczyłem jednej z opcji zaznaczonej jako "opcja", dotyczącej przelewania nadwyżek na rachunek Domu Maklerskiego

3. Ankieta MIFID jest dla mnie negatywna w przypadku klauzul o
@mirko_anonim
1. Tak, możesz, a nawet powinieneś tam przelać środki.
2. Hmm... Nie pamiętam takiej opcji, chyba chodzi o to, że jakbyś przelał więcej pieniędzy niż wynosi limit to oni muszą ci tą nadwyżkę gdzieś zwrócić. Myślałam, że w takiej sytuacji odsyłają nadmiar na twoje konto w banku, ale może można też to przekierować na zwykłe konto maklerskie w bossa. O ile będziesz próbował wpłacić więcej niż limit, nie testowałam tego.
3.