Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy
*Post skierowany do osób które już startowały*
Co jedliście jako ładowanie przed zawodami? Wiem że trzeba #!$%@?ć się jak najwięcej węgli ale zastanawiam się czy jeśli pójdę w totalną skrajność i #!$%@? kilo jakiegoś syfu nie zmuli mi to totalnie żołądka. Z rana pewnie wlecą jakieś tosty potem to wiadomo żelki w ilości hurtowej, dostałem że wskazówkę żeby pić soki przez cały czas trwania zawodów ale dziwne mi się to wydaje więc chętnie poczytam jak to wyglądało u bardziej doświadczonych kolegów
  • 6
@rekrut03:

Wcale nie trzeba się #!$%@?ć węgli i to #!$%@? przed zawodami i trójbojowymi i kulturystycznymi to SKRAJNY debilizm. Bo niby jakim #!$%@? chcesz zmagazynować więcej glikogenu i zarazem retencji niż limit Twojego ciała (a do tego wystarczy 400 g dla przeciętnej osoby i może 50 % wiecej dla jakiegoś freaka)

3-4 dni bez treningu i z okrojoną aktywnością i codziennie z 150-300 Ww nadwyżki nad to co jadłeś każdego dnia.
@rekrut03: jedz to co zawsze i to po czym najlepiej się czujesz, na pierwszy start tak będzie najlepiej żeby nie mieć żadnej nieprzyjemności na pomoscie. Co do picia to jakieś elektrolity spoko, nie trzeba pic soku xd Ja zwykła wodę i oshee piłem. Takie zawody to prawie to samo co maxowanie na silowni, żadna fizyka kwantowa xd
Bo niby jakim #!$%@? chcesz zmagazynować więcej glikogenu i zarazem retencji niż limit Twojego ciała (a do tego wystarczy 400 g dla przeciętnej osoby i może 50 % wiecej dla jakiegoś freaka)


@Kasahara: MEDŻIK
  • 0
@Kasahara: 130kg wagi to do przeciętnej osoby to mi daleko ale dzięki, temat diety nigdy mnie nie interesował jakoś mocno s w sumie to co pisałem to głównie obserwacje na ostatnim xpc pro dzięki za rady
@rekrut03: jak wyżej, bez sensu jest robić ładowanie. Co innego przy ważeniu dobę wcześniej (jak na wspomnianym XPC Pro) gdzie zbijasz mocno wagę i musisz odbić. Pilnuj lepiej nawodnienia w dzień startu, weź elektrolity. Na Hali często jest duszno i gorąco, nawet w zimie. Jakiś napój z cukrem możesz wziąć jakby podest był śliski, trochę może pomóc pod podeszwą buta. Pilnuj żeby nie jeść dużo błonnika, słodzików i generalnie nowych rzeczy