Wpis z mikrobloga

#sejm #polityka

Żeby napisać że PO i PIS to to samo trzeba nie mieć mózgu albo byc nacjonalistyczno-katolickim prawakiem anty LGBT i EU i socjalistą. Myślę że to zdanie wystarczy a jak nie to spis poniżej:

Sporo poczytałem, nawet historie wykopu z tamtego okresu, gadałem ze starszymi kuzynami i tatą i nie było tylu afer,
- bank NBP nie tworzył bilbordów jak to jest dobrze,
- sądy nie były zawładnięte, w trybunale kobieta małpa pisowska bez nawet kultury osobistej Pawłowicz,
- nie było prokuratora generalnego,
- nie szczuło się ludzi na LGBT,
- kraj nie skręcał w dyktaturę jak na Białorusi
- nie wyzywało opozycji od niemieckich/rosyjskich agentów,
-nie tworzono prawa anty kobiecego, aborcja/invidtro itp,
-nie wyzywano ludzi którzy nie chcą mieć dzieci od ćpunów i alkoholików,
-nie było takiego rozdawnictwa pieniędzy i socjalu,
-minimalna nie rosła jak popieprzona że teraz większośc ludzi nic nie robi w pracy żeby awans dostać bo po co jak leń za 3 lata będzie tyle samo zarabiał.
-nie tworzono prawa pod jedyną słuszną wiarę
-nie kłucono się ze wszystkimi krajami dookoła i UE.
-nie przelewano kasy na organizacje nacjonalistyczne bliskie nazizmowi
-nie wmawiano ludziom że wszyscy emigranci to terroryści i zoofile i nie pokazywano filmików zoofilskich w TV
-Jak wybuchła pandemia za PO to bardziej racjonalnie do niej podeszli nikt nikogo nie zmuszał do szczepien nie zamykano ludzi w domach
- nie tworzono tak głupich podatków jak podatek cukrowy(dla zdrowia polaków bo sami chyba są zbbyt głupi żeby o siebie dbać), podatek od owoców morza(chyba żeby za zdrowi nie byli)
- państwowe firmy tak otwarcie i bezwstydnie nie wpsierały rządu nawet kosztem dochodów tych firm
- PO miało najbardziej wolnorynkowego prezydenta w historii Komorowskiego "weź kredyt zmień pracę" no ale wykopki sa socjalistami Pisowskimi więc im to pewnie przeszkadzało xD

Dla mnie wystarczy że nie są katotalibanem są za EU, LGBT i juz są bilion razy lepsi... Ja asekuracyjnie zagłosowałem na TD bo na PO dużo osób narzekało, ale oprócz PO i TD nie ma partii tak wolnościowych i mało socjalistycznych, mamy jedynie totalną socjalistyczną lewicę i totalnie socjalistyczną prawice, a i jeszcze ta smieszna kapitalistyczna kato-nacjonalistyczna partia która jest jeszcze bardziej anty EU i LGBT niż PIS także najgrszy wybór.
  • 38
Żeby napisać że PO i PIS to to samo trzeba nie mieć mózgu albo byc nacjonalistyczno-katolickim prawakiem anty LGBT i EU i socjalistą. Myślę że to zdanie wystarczy a jak nie to spis poniżej:


@siemankooo: wystarczy być logikiem lub obiektywistą. PO i PiS to przede wszystkim populistyczne partie bez prawdziwego programu. I faktycznie nie wiadomo co dokładnie odwalą, ale wiadomo, że dla władzy i koryta są w stanie obiecać bardzo wiele.
@ignorancie:

Pis to inny rząd wielkości przecież.


Gorzej. Wszystkie partie przed PIS (nie tylko PO) utrwalały demokrację. Pewne standardy były zachowane nawet, jeżeli nie było idealnie.

Dopiero PIS, w dodatku jawnie i przy aplauzie swoich wyborców, zaczął niszczyć struktury demokratyczne. Każdy instytucja czy urząd nie dość, że został obsadzony nominatem partyjnym to jeszcze podporządkowany w 100% partii. TVP przekształcona w partyjną szczujnię. KRRiT zamieniona w strażnika interesu partii i kompletnie ślepa
@siemankooo: Problem polega na tym, że za jakakolwiek krytykę PO trafia się obecnie do worka z napisem "pisowiec" i owszem porównywanie działalności PiS w kontekście dawnych działań PO jest bez sensu, bo to inny kaliber czynów. Tyle, że jakikolwiek wytykanie błędów PO właśnie powoduje stygmatyzację, szczególnie to widać na Wykopie, co jest bardzo niebezpieczne, bo prowadzi do następnego zaślepienia, wręcz ptasiej pamięci.

Prawda jest taka, że z PO i z PiS
@siemankooo: Oczywiście, że był prokurator generalny, tylko nie był nim minister sprawiedliwości. Stanowiska były rozdzielone.
Miałem też pisać o innych nieścisłościach/nieprawdach ale "organizacje bliskie nazizmowi" mnie zniszczyły, z kimś tak zaślepionym nie ma sensu pisać. A mówię to dosłownie jako ktoś dumnie głosujący na TD xD
@siemankooo: Oczywiście jako ze swoim polackim mysleniem, to zapomniales o najwazniejszym czyli gospodarce a tylko cie aferki interesuja jak wschodniego chlopa. Nie wspomniales o x2 wzroscie gdp per capita ppp, w koncu zza rzadow pis dodatniego bilansu handlowego.
@siemankooo:

nie było takiego rozdawnictwa pieniędzy i socjalu,


akurat programy socjalne PISu są na plus

minimalna nie rosła jak popieprzona że teraz większośc ludzi nic nie robi w pracy żeby awans dostać bo po co jak leń za 3 lata będzie tyle samo zarabiał.


minimalna nie rosła bo gospodarka była w stagnacji przez politykę austerity, zaciskania pasa i "pieniędzy nie ma i nie będzie" teraz nagle są i będą i na
@siemankooo czekam aż Tusk cofnie podatek cukrowy i podatek od owoców morza - tbh nie sądzę, by to zrobili, ale powinni.
W kosztach organizacji wesela przeraża mnie to, że wypadałoby kupić trochę coli xD
- nie było prokuratora generalnego,


Stanowiska prokuratora generalnego akurat istnieje od II RP. W latach 1990-2010 ta funkcja była zespolona z ministrem sprawiedliwości i PO dokonało bardzo potrzebnego rozdziału, przez co prokuratorzy nie podlegali bezpośrednio ministrowi i uzyskali trochę niezależności. Długo to oczywiście nie potrwało, bo absolutna kontrola wymiaru sprawiedliwości jest podstawą każdego systemu dyktatorskiego.

@siemankooo:
@Kauabanga

@siemankooo: pis i po to nie to samo. Rozni ich jedynie mocodawca. Pis jest pod butem kosciola a po pod butem unijnym.


Widzę, że czytać nie potrafisz, myśleć nie potrafisz, tylko powtarzać propagandę potrafisz xD

I takie żule spod budki z piwem mają taką samą moc głosu, jak ludzie z wyższym wykształceniem xD