Wpis z mikrobloga

Czy wg was dobrym pomysłem jest zakup pianki,, bądź bielizny termoaktywnej? Chcę wrócić na basen, ale nawet w 20+ °C było mi zimno na wakacjach :D
Wstępnie na Decathlon znalazłem Olaian 100, ale przymierzam się bardziej do modelu 500 ze względu na większy czas pływania. Ponoć niektóre baseny tego nie akceptują, dziwne trochę :/
Spotykacie w ogóle kogoś w takim stroju na #basen? #sport #pytanie #plywanie
danio_96 - Czy wg was dobrym pomysłem jest zakup pianki,, bądź  bielizny termoaktywne...

źródło: krotka-pianka-surfingowa-meska-olaian-500-z-neoprenu-stretch

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@danio_96: powiem ci że zrobiłbyś furorę, ale mniej #!$%@? a będzie ci dane, ja w jeziorach pływam w piance, dzieciaki w tych 100 tez pływają, weź może na początek taką z krótkim rękawkiem i spodenkami, zawsze możesz powiedzieć że urodziłeś się na Tunezji i dla ciebie jest za zimno.

Do póki nie latasz z indolem na wierzchu powinno być spoko, po 21:00 jest mniej osób na basenie jakbyś się krępował
  • Odpowiedz
  • 0
@wash-and-go Wróciłem z 30stopni, a u nas zima. Efekt? Od razu po przylocie byłem chory, minęło 3tyg - jest trochę lepiej, ale nie chcę znowu rozłożyć organizmu :)
Zakup takiej pianki ma sens? Na polskie wody na pewno będzie ok.
  • Odpowiedz
@danio_96: na basenie to tylko najmniejsze dzieci w tym sporadycznie pływają.

Temperatura wody na basenie waha się w okolicach 27-28 stopni, więc to całkiem sporo (sportowym, bo na rekreacyjnych czy szkoleniowych bywa często wyższa o kilka stopni).

Marznie się najczęściej od zbyt niskiej aktywności, gdy krew trochę za wolno krąży i nie dogrzewa człowieka. Jak pływasz ciągiem lub z krótkimi przerwami, to ciężko o zmarznięcie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Maciek-z-Krakowa Dzięki za rady, jednak mimo wszystko zdecydowałem się na piankę. Pytanie, lepiej krótką czy długą wersję? Która lepiej zachowuje się w wodzie? Dotąd bardzo rzadko chodziłem na basen, ale chcę to teraz zmienić stąd pomysł z pianką. Nawet na jakiś wypad nad morze/jezioro w zimniejsze nie będzie się wiązał ze zrezygnowaniem z wejścia do wody :)
Taka pianka też pomoga przy utrzymaniu na powierzchni, nie?
danio_96 - @Maciek-z-Krakowa Dzięki za rady, jednak mimo wszystko zdecydowałem się na...

źródło: Screenshot_20231216-192702

Pobierz
  • Odpowiedz
@danio_96: problemem obydwu tych pianek jest to, że będą cię ograniczały w ramionach. Jeśli nie masz dobrej techniki w swoim stylu oraz świadomości ciała, to założenie tej pianki spowoduje, że pogłębisz sobie problemy i powiększysz dysfunkcje. Dodatkowo to nie są pianki pływackie, więc jak będziesz w nich długo pływał (dłuższe sety) to mogą cię obcierać tu i tam.

Jeśli chodzi o utrzymanie na powierzchni, to podejrzewam, że masz na myśli
  • Odpowiedz