Wpis z mikrobloga

Tak reklamowali i zachwalali te cudowne #pompaciepla a jak widać już teraz jest drożej niż gazem, a trzeba dodać, że ceny prądu są zamrożone. Jak odmrożą ceny prądu to cudowna #pompaciepla będzie droższa o 2-3x niż gaz xD

Gaz też oczywiście jest zamrożony... tylko, że jego zamrożona cena jest wyższa niż na giełdzie XD (ale zawsze można mieć butlę i wtedy już mamy cenę z giełdy ( ͡° ͜ʖ ͡°))

To może awaria pompy (a zdarza się to dość często oj zdarza się - wystarczy poczytać na forach narzekania) w środku zimy? O cholerka 2-3 tygodnie bez ogrzewania, zanim to ktoś naprawi, no też średnio to wygląda ( ͡° ͜ʖ ͡°) A co jak jakaś lipna pompa ciepła (wiecie, noname - ciężko części ogarnąć i serwis)?
No to wtedy, że tak powiem, zamrożone hehehe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A co ja nie będzie prądu, bo np. zamrozi słupy energetyczne w kilku miejscach i poskładają się jak domek z kart? Też przypałowo nieco i trzeba siedzieć w zimnie.

Ciepło systemowe (np. w bloku) >>>>>>>>>>>>>>>>> gaz > wyngiel/pellet/drzewo >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> scam, dla żartu, pompą ciepła zwany
A już nawet nie wspominam o tym, że montaż pompy ciepła jest też kilkukrotnie droższy niż gazu xD (w zależności czy damy się też naciągnąć na panele i magazyn energii, czy zasmucimy pana handlowca i jednak weźmiemy samą pompę)

#nieruchomosci #mieszkanie #scam #budujzwykopem #zrobieniwbalona
haha123 - Tak reklamowali i zachwalali te cudowne #pompaciepla a jak widać już teraz ...

źródło: 9157020df237a9f011d283ec58b59e1ba7a12a053c0391f1274ff3136161bea1

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
@haha123: Kiedyś tym się troszku interesowałem i doszedłem szybko do wniosku, że trzeba być co najmniej mało rozgarniętym, aby brać jakiekolwiek inne grzanie niż gaz XD
  • Odpowiedz
  • 3
@mickpl: najlepsze są te wszystkie bajki pompiarzy; "wcale nie możesz mieć takich wysokich rachunków, jakąś złą pompę ciepła miałeś, na pewno złą pompę ciepła zamontowałeś. Sprawdź też ustawienia, ustawienia z pewnością skopane!".
  • Odpowiedz
@haha123: Gaz jest tańszy pod każdym względem, szczególnie śmiesznie tania jest instalacja i serwis. A jak jeszcze wojna na Ukrainie się skończy i zniosą embarga na Rosję to sam surowiec będzie za półdarmo.
  • Odpowiedz
@mickpl: W tej chwili mam gaz. Jakbym miał zmieniać to bym założył chyba PV + bank energii + kocioł elektryczny. Energia za darmo przez cały rok, latem można się chłodzić, zimą grzać no i można naładować elektryka. I instalacja znacznie prostsza niż pompa.
  • Odpowiedz
  • 0
@statystyczny_yt: ja jak tylko usłyszałem o tych cudownych pompach ciepła to od razu mi się zapaliła czerwona lampka - całkowita zależność od prądu. A przecież oczywistym jest, że prądu może nie być, albo mogą się słupy zawalić itd. Do tego prądu na nic innego nie zamienisz - musisz grzecznie płacić cenę, którą ustawi operator i tyle.

Nigdy bym czegoś takiego nie zamontował. W domu jednorodzinnym to tylko coś co jest
  • Odpowiedz
@haha123: fajna opcja to moim zdaniem kominek na drewno + bufor ciepła, przy dobrej konstrukcji z kilkoma grzałkami, można to de facto zasilać wszystkim węglem, drewnem, prądem, gazem - po najkorzystniejszej cenie i taryfie + opcja podpięcia fotowoltiki itd. jednak najbardziej się to opłaci w gminach gdzie jeszcze można palić drewnem, jedyne zadanie to podgrzać wodę a to można zrobić na wiele sposobów w zależności od konstrukcji,

Grzanie na prąd
  • Odpowiedz
@haha123: Bo janusze nie rozumieją fizyki i wierzą w voodoo i inne cuda XD Pompa ciepła nadaje się do przygotowanego budynku, zero albo prawie zeroemisyjnego. Problem tylko taki, że jak już masz dom w takiej technologii... to dalej gaz będzie tańszy, bo do ogrzania wystarczy go troszeczkę.
  • Odpowiedz
@haha123: no dobra to że oszukują ludzi to racja ale czy wina ludzi że głupcy? A każdy chciałby płacic jak najmniej, z panelami #!$%@? też lecą w pręta, taki nasz kraj juz jest. Masz racje panele w zimie nie uciagną pompy, magazyn drogi.
  • Odpowiedz
mordo, a policzyłeś sobie ile taki setup kosztuje?


@haha123: pewnie podobnie jak dobra pompa ciepła

miałeś kiedykolwiek panele fotowoltaiczne? Bo chyba nie bardzo - mordeczko, w zimie to te panele produkują tyle prądu co kot napłakał - czyli akurat wtedy, kiedy potrzebujesz najwięcej prądu.


założyłem sprzedaż nadwyżek do sieci latem i jakieś wspomaganie się kotłem gazowym zimą, imho to nadal sensowniejsze niż pompa ciepła
  • Odpowiedz
@haha123: pompy ciepła w Polsce to był temat XD
W Niemczech przed 2010r. popularne robiły się gruntówki z SCOP 4,5. W Polsce nikt nawet o tym nie myślał bo nic nie wygra cenowo z pociętymi paletami i płytami meblowymi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Powietrzna w skali roku też całkiem ok. ale nie na duże metraże, bo COP zimą jest drastycznie mniejszy (koło 2).
Powiem szczerze, że jeszcze 2 lata temu przy kredycie prawie 10% w skali roku, i podkręconych cenach w życiu nie zgodziłbym się na ten biznes.... bo same odsetki to byłoby blisko 4k rocznie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Teraz ceny bardziej się urzeczywistniły, 10-20k przeciętna pompa, 22k już taki Panasonic Aquera. Sam pójdę w PC, bo przy WT2021 i obowiązkowym ŚChE trzeba w jakieś urządzenia OZE wejść. Mimo tego kominek też zbuduję, sam Jarkacz i Mati zachęcali do dywersyfikacji źródeł ogrzewania ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z ekonomicznego punktu widzenia najlepszy jest gaz, ale są 2
  • Odpowiedz