Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #auto #samochody i też trochę #mechanikasamochodowa

Miruny, w kwietniu 2024 planuję zakup auta.
Będę miał okolice 30 tysięcy złotych (może 35 tysięcy, ale to stoi pod znakiem zapytania). Wiadomo że trzeba odliczyć "koszty wstępne po zakupie" XD

Aktualnie spoglądam najbardziej na:
- Citroen C5 - dowolna generacja - z silnikiem 1.6THP lub 1.8i 16V
- Dacia Santero Stepway - 2 generacji (2016++) - z silnikiem 0.9 TCe Ambiance
- Suzuki SX4 - to chyba byla 1 generacji (2006-2013) - z silnikiem 1.5 VVT lub 1.6 VVT (moze byc ugazowane)
- Skoda Rapid - z silnikiem 1.2 MPI 75KM koniecznie z gazem
- Seat EXEO - 1.6MPI lub 1.8 20V
- Toyota Yaris 3 generacji z silnikami VVT-I i VVT-IE

Co o tym sądzicie? Nie chce iść w Audi, Fordy Mondeo, Mercedesy czy BMW (chyba że mnie odwiedziecie od tego postanowienia).
Da coś radę lepiej w tych pieniądzach?

Na ten moment Cytryna/Suzuki>Dacia>Reszta

Może inna gama silnikowa? Może macie jakieś autka które mi się uchowały?
  • 25
  • Odpowiedz
@Lockersky: 1.8 20V w tym exeo to zły pomysł, silnik jedzie tak sobie, ale za to dużo pali, jeśli 1.8 to Turbo, w exeo były jeszcze te klasyczne 1.8T tego bym szukał w tym samochodzie
  • Odpowiedz
  • 0
@Yeahido Diesle przypadkiem nie mają "przyszlosci" w zwiazku z tymi przepisami? Dzięki za propozycje Peugeota 508! Jakie silniki do niego? Ford nie jest przypadkiem kosztowny?
@thorgoth Dzięki za opinie! Pomoze w wyborze!
@Czill23 bo audi jest pospolite :D W sensie kazdy tym jezdzi, poza tym jezdzilem 7 lat audi 80 b4 XDDD mam dosc audi, po prostu. Niby seat ibiza to jest polo, ale czulem sie w srodku inaczej :D
@cacum3 Dzieki!
  • Odpowiedz
@Lockersky: Nie zagłębiałem się w ten temat w sumie, ahh te eko-oszołomy. w Peżo masz te same silniki co w C5. Nie wiem, ja mam Forda prawie 2 lata i jedyne co robiłem przy nim to rozrząd, Tylko ja mam 1.6 ecoobost w Fieście. W Mondeo jest ten sam diesel co w C5 i Peżo. Mam jeszcze jedno, Renault Laguna z silnikiem 2.0 Turbo, benzyna, podobno nie do zajechania i można
  • Odpowiedz
@Lockersky cytryna w dieslu jest spoko, ma swoje wady ale jedzie do przodu.
Pamiętaj że cytryna nie ma cupholdera i nawet i 1 półki gdzie można położyć telefon czy portfel. 3 lata się #!$%@?łem na ten samochód xD
  • Odpowiedz