Wpis z mikrobloga

@trollasek no to dawaj te korzyści. Proszę o jakieś naukowe badanie lub artykuł że takie latanie z sauny do wody i od razu z powrotem daje ci takie korzyści jak prawidłowe morsowanie
@buchowo: napisałem, że są korzyści z połączonym saunowaniem i morsowaniem
nigdzie nie napisałem, że są takie same jak z samego morsowania
a ty mi piszesz o linkowaniu badania naukowego, że saunowanie + morsowanie to to samo morsowanie, czego w ogóle nie napisałem. czytaj ze zrozumieniem
@buchowo no fakt, ja jestem tylko doświadczonym praktykiem. Ale na szczęście fachowiec teoretyk uświadomił mnie, że coś nie istnieje, więc nie wiem co ja właściwie robię. Mam tylko nadzieję, że poprawiasz ludzi sprzed monitora, a nie wybierasz się nad jezioro mówić ludziom jak jest ok, a jak nie
@Adolf_Cartman: czym wg ciebie jest morsowanie, bo mam wrażenie że nie rozumiesz różnicy pomiędzy schładzaniem ciała po saunie a morsowaniem. Czy jeśli po wyjściu z sauny wchodzę do beczki z zimną wodą lub pod lodowaty prysznic to oznacza, że "morsuję"?
@buchowo a ja mam wrażenie, że nigdy nie wchodziłeś do zimnej wody.

Prysznica nie zaliczam do morsowania.

Raz wchodzę do wody i płynę 100/200m, raz wchodzę do wody i nurkuje, czasami tylko siedzę kilka minut, a jeszcze innym razem skacze z pomostu. Jak jest sauna, to siedzę w wodzie i lecę do sauny albo w odwrotnej kolejności. Wszystko jedno.

To wszystko nazwałbym morsowaniem. Każda forma stresowania oraz wystawiania organizmu na trudne warunki
@Adolf_Cartman: póki co to ty się zesrałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie odróżniasz schładzania od morsowania. Wg twojej definicji morsowanie to też kąpiel pod lodowatym prysznicem zaraz po saunie lub tzw wiaderko bosmana (też jest to forma stresowania i wystawiania organizmu na trudne warunki). W Bałtyku pływam przynajmniej raz w tygodniu i to bez wstępnego nagrzania w saunie czy też rozgrzewki - to jest morsowanie.