Wpis z mikrobloga

#kononowicz #szkolna17 #planszowki
Wracam z banicji bandyckiej i powiem wam jedno. Wymyśliłem w tym czasie jak można uwiecznić to całe uniwersum. GRA PLANSZOWA parodiująca uniwersum stworzona na wzór monopoly. ,,Lateksowy monopol''. Widzę to w ten sposób:
- aluminiowe pionki reprezentujące redakturów (butelka nitro, żubr, paczuszka z chłopskim, struś, żółw z galipados, knur, szczur i.t.d.
- odpowiednie zmiany nazw pól na miejscówki z szkolnej lub z listów bandyckich (wyjaśnię dlaczego w punkcie poświęconym szansom)
- bramka zamiast pola startowego, trójeczka zamiast więzienia, choroszcz i mityczna warmia najdroższymi polami
- pola szans zastąpione polami paczek i polami listów. Zamiast karty wychodzisz wolny z więzienia to knurskie odwołanie, analogicznie donosik wysyłałby do pierdelka na 2 tury. list z wezwaniem do krematorium od popiołka w ramach karty idziesz na pole X (to pozwoliłoby na wykorzystanie listów które faktycznie przyszły do knura jako kart)
- zamiast stawiania domków i hoteli stawianie kamer i statywów redaktorskich
- waluta to oczywiście sypukcje
- instrukcja napisana w dialekcie bombaskim z elementami knurskiej cyrylicy...
- zamiast pól kolei to pola z miejscówkami gdzie nitroszczur chodził wąchać
- pola elektrowni i wodociągu mogłyby zostać bo knurzysko czasem jeździ tam opłacać rachunki...
-pole podatku to wysłanie taksówki po fajki do zodiaka...

Tutaj apel zarówno do społeczności wypoku jak i do Sławeczka i całej lateksowej ekipy. wiem, że da się coś takiego zrobić, są firmy które produkują customowe planszówki na zlecenie. Zadziałajmy coś w tej sprawie, żeby w Choroszczy mieć w co grać. Nawet Pawłowi wawa wybaczę ratowanie knura jak otworzy taki biznes. W razie czego można od biedy stworzyć internetowe szablony do gry gotowe do druku. Ja rzucam pomysł i koncepcję, w razie jakby ktoś chciał rozwinąć temat droga wolna, nie będę się upominać o żadne zyski a byłoby to zabawne. Nawet Zbigniew Stonoga miał swoją kopię monopoly, to i my możemy ją mieć.
  • 5