Wpis z mikrobloga

@Michal9788:

Przecież Nitras prawdę rzekł. Patola robi dzieci i baluje za hajs z pińcet plus.


a na jakiej podstawie tak twierdzisz?

Ewentualny wymóg żeby 800+ było gdy co najmniej jedno z rodziców pracuje to powinno być od początku


logika typu dopłaty do okularów tylko dla ludzi bez wady wzroku. Ten program ma walczyć z ubóstwem wśród dzieci oraz napędzać konsumpcje a co za tym idzie tworzyć nowe miejsca pracy i w
jeżeli co roku budżet mamy na minusie, to sam sobie odpowiedź skąd PiS miał pieniądze.


@Tasde: budżet na minusie to nie jest nic złego bo minus państwa to dosłownie plus dla sektora prywatnego czyli też dla ciebie, bez deficytu nie ma wzrostu gospodarczego i gospodarka stoi w miejscu albo wpada w recesje. Jak potężne są gospodarki z najmniejszym deficytem zobacz sobie sam bo mmainstreamowi neoklasyczni ekonomiści to lokaje wielkiego kapitału i
Pobierz ShadyTalezz - >jeżeli co roku budżet mamy na minusie, to sam sobie odpowiedź skąd PiS...
źródło: F9XeAIxWEAAbAus
@ShadyTalezz: chociaż wzbraniam się zazwyczaj do porównań jakichś prywatnych podmiotów do państwa bo to tworzy precedens do dalszych głupkowatych wywodów osób które nie mają bladego pojęcia o finansach publicznych, to niezmiernie mnie bawi argument o "jechaniu na pożyczkach". Prywaciarz absolutnie tego nie robi, janusz na nową wtryskarkę do plastiku to pewnie odkłada kasę do świnki skarbonki. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bomba4: Ja czuję się poszkodowany że moje ciężko zarobione pieniądze idą na socjale i inne gówna, denerwuję mnie równanie w dół, miałeś czelność coś osiągnąć? To musisz się podzielić, w imię czego?
Dlaczego niby gospodarka


@Wraczek: W jaki sposób zareagowała gospodarka? O jakich kłodach mówisz? O np. estońskim CIT powiadasz? Czemu firmy za czasów PiSu konsekwentnie zwiększały zatrudnienie skoro miały tak ciężko? Stymulowanie konsumpcji to rzucanie kłody pod nogi przedsiębiorstwom produkcyjnym? A jak ma reagować programista na B2B gdy Tusk zapowiada, że zrobi mu dobrze? Czy 300 miliardów stimulusów COVIDowych na pomoc przedsiębiorcom to jest ta kłoda? Dlaczego przedsiębiorcy nie zareagowali masowymi zwolnieniami
@Wraczek: Żyjesz w społeczeństwie. Wszystkie wysoko rozwinięte gospodarki robiły/robią wszystko zupełnie inaczej niż ty byś tego chciał. W USA w okresie złotego rozwoju, ostatni próg podatku progresywnego sięgał 90%

Programy socialne są potrzebne. Zostało to już przez nas wyjaśnione w postach wyżej. W każdym kraju je masz, bo działają one progospodarczo. Bajki o nierobach możesz sobie wsadzić gdzieś, bo nawet jeśli tacy są, to są marginalne wartości
Ja czuję się poszkodowany że moje ciężko zarobione pieniądze idą na socjale


@Wraczek: Z twoich pieniędzy to przeciętna polska rodzina by paczki kostek rosołowych nie kupiła na niedzielną zupę. Nie przeceniaj swoich możliwości w tak zależnym od kolektywu, procederze. O jakich socjalach mówisz? O niższym PIT, wyższej kwocie wolnej czy zerowym pit dla osób do 26 roku życia? Nadal nie rozumiesz konceptu państwa i jego organizacji, jego wspólnoty i to co
Mit i patologii utrzymywanie z 800+ i 500+ to jeden z głupszych liberalnych mitów jakie słyszałem. Bo wytłumaczcie mi jak ti się dzieje, że każdy kto pobiera 800+ pod jego wpływem nagle przeobraża się w patologię.


@kvas: Bo patologią jest każdy kto ma dziecko. A potem jest stękanie na zapaść demograficzną. Potem są przegrane wybory, płacz o praworządność powrót do władzy i znów Polska minimum. I cykl liberała zatacza okrąg i
@kvas: Dodam jeszcze, że niesamowicie jestem zdumiony tym, że PiS te wybory #!$%@?ł. Gdyby spin doctorów dobierali na zasadzie odrobiny doświadczenia i obeznania a nie po stopniu pokrewieństwa to wygraliby z palcem w dupie. Wystarczyło właśnie w taki sposób przedstawiać swoje racje, twardymi danymi. Plucie na Tuska już nic im nie dawało, twardy elektorat i tak na nich głosował. PiS miał w tych wyborach wiele żeby z Jarkacza zrobić monarchę absolutnego