Wpis z mikrobloga

@Ryneczek: Sprawdziłem sobie ile ofiar było podczas bombardowania tego miasta i taki cytat mi się rzucił w oczy:

Opinia bezpiecznej przystani sprawiła, że w Dreźnie szukały schronienia setki tysięcy uchodźców. Ludzie uciekający przed Armią Czerwoną i alianckimi nalotami nie zdawali sobie sprawy, że Brytyjczycy zaplanowali wielką akcję niszczenia węzłów komunikacyjnych.

Jeden z najważniejszych celów stanowiło właśnie Drezno. Było to wypełnienie obietnicy złożonej Stalinowi. Sowiecki wywiad donosił bowiem, że przez miasto szły
masz na myśli bombardowanie miasta, zamieszkiwanego przez tysiące uchodźców, w tym polskich więźniów wojennych? Polecam książkę na niedzielne popołudnie


@Ryneczek: Więc polecasz awanturnika wielokrotnie przyłapanego na kłamstwach, fałszowaniu źródeł, broniącego nazistów, współpracującego z neonazistami, negującego zbrodnie wojenne, w tym Holocaust oraz zbrodnie na chwilach w Polsce? Rozumiem, że tak jak JKM, który się na Irvingu opiera, również uważasz, że nie ma dowodu na to, że Hitler wiedział o Holocauście? Do dupy
Irving to ten co

@perla-nilu: Irving to ten, który napisał bardzo ciekawą książkę o bombardowaniu Drezna. Cała reszta jest bez znaczenia. Najbardziej interesujący jest tu wątek Polaków; nasi piloci służący w brytyjskich oddziałach wszczęli bunt po Jałcie i wiedząc, że Polskę oddano przed chwilą Stalinowi, nie widzieli sensu w podobnym przedsięwzięciu
@bombastick: Ja tu nie robię żadnych fikołków, nie podważam proniemieckości Irvinga, a jego dzieła, wydawane tylko po niemiecku na użytek lokalnych neonazistów, są często skrajnie antypolskie i rewizjonistyczne. To w żaden sposób nie zmienia mojego podejścia do książki o bombardowaniu Drezna. Jest ciekawa a relacje pamiętnikarskie osób biorących udział w bombardowaniu rzucają na całą akcję nowe światło.
xDDDDDDDD

@FuckYouTony: Widzę, że do dyskusji zaczynają się włączać rozmówcy łączący swoje przemyślenia z pakowaniem na jutro tornistra. Cóż, w nadwiślańskim kraju czytanie książek Irvinga jeszcze nie jest zakazane, z czego od lat ochoczo korzystam, pomimo, że nie zgadzam się z jego rewizjonistycznymi poglądami zarówno na IIWŚ jak i nasze piastowskie ziemie, rzekomo wyrwane bezprawnie Niemcom. Dalsza dyskusja na temat tego Brytyjczyka nie ma sensu, bo i nie ma jej tu
uważasz, że nie ma dowodu na to, że Hitler wiedział o Holocauście?


@lycaon_pictus: a jest? To chyba nie jest kwestia tego co kto uważa, tylko kwestia faktów. Jak taki dowód istnieje to prośba o info, to wtedy będę zamykał mordy wszystkim którzy mówią, że dowodu nie ma.
@Ryneczek: To co w końcu było nie tak w zbombardowaniu Drezna, i co ten Irving tam napisał?
Oszczędziło wielu ofiar, miasto zostało zdobyte bez miesięcy walk od drzwi do drzwi. Wiemy, że odbyło się na prośbę Stalina po doświadczeniach w Budapeszcie i innych miastach zdobywanych w "tradycyjny", drogi w w sowieckim mięsie armatnim jak i w życiu cywilów sposób, a później Ruscy/Wschodni Niemcy używali to jako propagandowy przykład brutalności zachodnich aliantów.