Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do osób które oglądały „The Wire” i które zachwycają się tym serialem. Jestem po obejrzeniu kilku odcinków i dawno nie pamietam by coś mnie tak wymęczyło i wynudziło. Jak na razie jest to dla mnie randomowy kryminalny serial jak jakieś „Chicago PD” które można zarzucić do obiadu. Skąd te zachwyty i taka ocena? Serial wciągnie jakoś później czy po prostu to nie dla mnie bo powinien mnie już pochłonąć po pierwszych kilku epizodach? #seriale #serial #thewire #netflix #hbogo #hbomax #disneyplus #amazonprimevideo #appletv
  • 33
@adrian-mateusz Jak dla mnie to serial bardziej o biurokratycznej maszynie i sytuacji politycznej, która obowiązuje w USA, niż kryminalny. Głowni bohaterowie są jedynie trybikami w tej maszynie, czy to czarni bez perspektyw, handlarze narkotyków, policjanci, sędziowie, polityk kandydujacy na burmistrza, związkowcy.

No i realizm autorzy byli reporterami w Baltimore i znają miasto i jego sytuację od podszewki.

Serial ma taki klimat beznadzieji jak gotham city tylko bez batmana i przestępców obdarzonych super
policja nie oddała ani jednego strzału


@PodniebnyMurzyn: nieprawda. Detektyw Pryzbylewski strzelał 3 razy. Za każdym razem z gorszym skutkiem.

poważnie


@adrian-mateusz: nie jest to serial akcji. Ba, to nawet chyba nie jest serial kryminalny. To raczej serial obyczajowy, z policją w tle, którego głównym bohaterem jest amerykański odpowiednik Bytomia czy innego Wałbrzycha.
Wiele osób reaguje podobnie jak ty, i spoko: nie ma obowiązku żeby ci się podobał. Jak nudzi to