Wpis z mikrobloga

Ech, fajna robota się wydaje z ogłoszenie, dużo ciekawych technologii, na wszystkie pytania na interview odpowiedziałem dobrze (oprócz chmury), raz też dostałem na żywo feedback, że dzięki za wartościowe informacje jak opowiadałem o tym jak działają pewne mechanizmy pod spodem. No i dostałem feedback, że brak porządnej znajomości AWSa, a oni na tym bazują.

No miałem tylko w jednej firmie przez krótki okres czasu, więc ta znajomość nie jest najlepsza. Ale kurde, uczyć się po godzinach przez 2-3 miesiące do kursu, zapłacić hajs za egzamin, gdzie potem nie wiadomo czy znajdziesz na 100% pracę, a jak nie to zapomnisz większość w przeciągu paru miesięcy? Nienawidzę takiej nauki do portfolio.

Ja zamykam laptopa o 16 i mam pracę w piździe. A tu trzeba takie fikołki robić. Niestety mam na tyle zadań w obecnej pracy, że nie mam czasu na rozwój.

#programista15k #pracait
  • 13
  • 0
@cjkas: nie pamiętam bo to było tak z 1,5 tyg temu. Teraz dostałem odpowiedź. Ale coś chyba z routingiem, load balancerami, roznice miedzy vpc peering, vpn i jeszcze cos..o rolach/groupach
@mirek_dev: Nie potrzebujesz 2 miesięcy. Wystarczy tydzień, żeby ogarnąć podstawy. Czytaj o vpc i subnetach, jak się gdzie łączyć. Jak użyć ról z IAM zamiast kluczy, żeby odczytać plik z s3. Że trzeba health check i robić dla load balancera i tyle.

Jeżeli jednak nie chcesz się rozwijać w AWS to szukasz pracy bez AWS…
@mirek_dev: no ale postaw się na ich miejscu. Dlaczego mieliby wybrać Ciebie skoro mogą kogoś kto ogarnia AWSa i to dobrze? Nawet kursy i szkolenia nie dadzą dużo jak od razu nie wykorzystasz tego w praktyce. Mi dopiero nauka w prawdziwym projekcie i na własnych błędach „otworzyła oczy” i pozwoliła zrozumieć niektóre kluczowe koncepty. To taki sam problem jak przy szukaniu pierwszej roboty jako junior. Nie dostaniesz się bo nie masz
Ja zamykam laptopa o 16 i mam pracę w piździe. A tu trzeba takie fikołki robić. Niestety mam na tyle zadań w obecnej pracy, że nie mam czasu na rozwój.


@mirek_dev: Nie chce zabezpieczenia jak boomer, ale xd z takim podejściem będzie ciężko. Jak chcesz konkurować z innymi ludźmi na podobnym poziomie?
  • 0
@stepienz13posterunku: coś kiepsko u ciebie z myśleniem chyba, co?
Dostałem decyzję odmowną, gdzie podali powód dlaczego mnie nie wybrali. To że nie umialem dobrze AWSa to wiedziałem od razu. Ale nie wszędzie trzeba umieć wszystkie technologie. Zawsze można się douczyć.