Wpis z mikrobloga

Ostatnio próbowałem skorzystać z czatu GPT to napisania nieco bardziej skomplikowanego skryptu do wprowadzenia zmian w pliku JSONowym i wiecie co? #!$%@? nie dość, że nie potrafił wypluć działającego kodu to nawet jak dałem mu prompta, że klękajcie narody z kawałkiem struktury JSONa i jeszcze kawałek działającej części kodu z którą miał problem, wziął, spierodlił działającą część kodu podmieniając na własną wersję, robiąc poprawki iterował między wersją poprzednią i tą nową upierając się, że za każdym razem generuje nowe rozwiązanie. Sorry ale jak te gówno nie potrafi takich rzeczy to już widzę jak zastępuje SE w czymś bardziej skomplikowanym.

#ai #programista15k #programowanie #pracbaza
  • 15
@ksjoc_zakony: Nie będę ci teraz wszystkiego wklejał, sporo pisałem z nim przez te kilka godzin. W prompie jednak nie było problemu bo pokazał, że zrozumiał o co chodzi. Poza tym dałem mu też urywek z pliku przed modyfikacją i po. On wiedział co chcę osiągnąć, nawet dałem mu "przepis" z mojej strony i działający kod w C++. Po prostu nie potrafił tego samego zrobić skryptem.

3.5 jest bardzo slaby w takie
@AnonimoweLwiatko: uwielbiam jak ludzie biją chochoła, że teraz chatgpt nic nie umie to zawsze tak będzie i nie zastąpi crudziarzy. NIKT TAK NIE MÓWI. Każdy za to mówi że obecny chat jest mocno ograniczony, ale nie chodzi o to co jest teraz. Chodzi o rozwój AI w wykładniczym tempie. Zobacz sobie na najnowszą prezentacje google Gemini, Alpha code 2, to gówno już bardziej sprawi że programiści trzęsą portkami. Czy zastąpi? Pewnie
Każdy za to mówi że obecny chat jest mocno ograniczony, ale nie chodzi o to co jest teraz.


@nad__czlowiek: Przecież już z dwa lata temu mówili, że chat GPT jest taki dobry, że może zastąpić programistów bo sam ci kod wygeneruje i działa ( ͡º ͜ʖ͡º) Ja tylko potwierdzam, że nawet do wygenerowania kodu się nie nadaje jeśli to wychodzi coś ponad gotowce znalezione w necie
@AnonimoweLwiatko: ja ostatnio po odzyskaniu inicjatywy wróciłem do nauki tego słynnego #it i jak wprowadziłem prompta o wyjaśnienie do czego służy plik manifest to mi elegancko ujednolicił 10 pierwszych artykułów z googla, sprawdziłem i było to całkiem spójne z tym co pisali prawdziwi blogerzy i na pewno bardziej konkretne bo jednak pozbawione mowy-trawy i zbędnych akapitów, w których nie ma suchej wiedzy. Fantastyczna sprawa.

Też 3.5.
Ale chodzi o fakt że między gpt 4 a Google Gemini minęło z pół roku i dokonał się tak gigantyczny przełom


@nad__czlowiek: minął rok. Gemini ultra jest teoretycznie na poziomie gpt-4 (a nawet odrobinę lepszy) ale alphacode 2 jest niby lepszy niż 90% programistów. Jak będzie to się okaże