Wpis z mikrobloga

#bmw #samochody #motoryzacja #citroen #e60

Cześć Mirki,
Mam dylemat. Posiadam Citroen C5 z 2008 roku, dobrze się jeździ, demon prędkości to nie jest, ale bardzo tani (w trzymaniu), komfortowy i wygląda okazale (dobrze jak na tą wartość).
Dalszy kolega rozważa sprzedaż BMW e60 za 25k - wiadomo, seria 5, stan dobry. Disel, ale nie wiedzieć czemu ma aż 360 koni (zaczipowany?). Dużo nie wiem o BMW, wiem że porządnie wykonane auta (lepiej niż Citroen na pewno). Duża moc, zapewne robi wrażenia na niejednym.

Potencjalnie wyglądałoby to tak, że sprzedaje cytrynkę, dokładam potencjalnie i taką wymianę robię. Tylko czy to nie będzie oznaczać, iż z auta niemal bezobsługowego stanę się posiadaczem auta "szpanerskiego", którego serwis pochłonie mi pół wypłaty. Jestem w stanie się pogodzić, że BMW będzie droższe, jednak nie wiem jak bardzo.

Trasy robię głownie bia-wwa. Czasami do lasu dojeżdżam na spacer, ale głównie cykl miejski.

PS. Mam 22 lata, wypłatę całkiem ok.
  • 32
Tylko czy to nie będzie oznaczać, iż z auta niemal bezobsługowego stanę się posiadaczem auta "szpanerskiego", którego serwis pochłonie mi pół wypłaty.


@Chomik-Podlaska87: tak dokładnie tak, nie ma sensu, chyba że chcesz szpanować, ale każdy widzi że e60 to jest staroć.
@MickM: Nie no, jakoś bardzo podobna stawka na OC. Ja mam dosyć wysokie - w pierwszym roku płaciłem 2300 zł około, teraz poniżej dwóch schodzę.

@Djelon tak, ale nowe auto to perspektywa za 5 lat minimum u mnie. A potencjalnie apetyt rośnie na konie i możliwości jezdne. To że staroć - no staruszek, ale on się stosunkowo dostojnie starzeje. Nie to co np. francuskie auta.
@AustralianV8 BMW to gokart przy cytrynie nawet jak dasz ją w tryb sport i zawieszenie w tryb sport.
Zmieniałem C5 na F11 i nie ma porównania, cytryna kierownicę ma połączoną gumkami receturkami z kołami w porównaniu do BMW.
@AustralianV8: Nie wiem dlaczego mi to sugerujesz, jednak nie liczyłbym że e60 będzie nie wiadomo jakie wrażenie robić. Nawet jak na mój wiek i region (Podlasie hehe). Ja po prostu chciałbym większą moc i bardziej drapieżne auto. Ale chyba zostanę przy wygodnym Citroen.

Hmm, nadwyżki finansowe będę na coś ciekawszego przeznaczać.
25k


@Chomik-Podlaska87: 25k za 20 letni gruz premium zapewne z silnikiem 3.0 diesla. Powodzenia z utrzymaniem nie dziwię się że kolega sprzedaje. Nie wiem dla kogo 20 letnie e60 jest szpanerskie chyba dla karyn i sebixów.
Chcesz to kup ale krzyż na drogę, na pocieszenie powiem że i tak pewnie bez problemu sprzedaż dalej te bmw bo Polacy lubią takie gruzy które są studniami bez dna.
@Chomik-Podlaska87: BMW będzie o wiele droższe, nie ma sensu wymieniać auta na takie o podobnym wieku, zwłaszcza, że mówisz, że z Twoim się nic nie dzieje i masz spokój, w e60 pewnie co chwilę będzie Ci się coś świecić na desce, chociażby przez jakieś głupie czujniki. "Dalszy kolega" nie brzmi zachęcająco, nie jest to samochód, który dobrze znasz bo brat czy przyjaciel nim jeździ. Na pewno na korzyść BMW przemawia wygląd,
@Chomik-Podlaska87 straszne koszta utrzymania, i deska rozdzielcza wygląda jak gówno. Duża moc to fajna sprawa. Dam mam trzebaby samochód i słabego bym nie chciał więc trochę to rozumiem. Yolo, kupuj. Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana. Być może trafisz na spoko egzemplarz. W każdym razie, mi wiele osób b odradzało e60
@Chomik-Podlaska87: Mam BMW i polecam, ale zakup to droga przez mękę, więc przestrzegam. Zapytaj tego znajomego, czy możesz go wziąć na serwis do sprawdzenia. Gdyby jakimś cudem był w porządku, to zrobiłbyś interes życia. Eksploatacja jest kosztowna, ale jak chcesz tanią, to kupujesz Cinquecento z LPG, a nie BMW 5. Ewentualnie zostajesz z Citroenem.
@Chomik-Podlaska87: Auto bardzo fajne ale koszty nieporównywalnie wyższe niż w cytrynie. Jeżeli to 535 to znajdują się w niej już bardzo duże tarcze i klocki hamulcowe gdzie sam koszt zakupu to 4/5 tysięcy złotych za komplet. Podobnie będzie z oponami a każdy serwis olejowy z wymianą filtrów to okolice 1200 złotych ponieważ do silnika wchodzi dużo oleju.