Wpis z mikrobloga

@America Świat cały czas kroczy w kierunku globalnego konfliktu albo jakiejś rewolucji, generalnie jakiegoś #!$%@? który spowoduje reset. Zabawki w Kaliforni to tak naprawdę pierdoła. Clue problemu są rosnące nierówności. Nierówności są najwyższe od kilkudziesięciu lat i nikt nie podejmuje działań by te nierówności zasypywać, a podejmowane działania wręcz te nierówności pogłębiają. Lockdowny pogłębiły nierówności. Zakazy sprzedaży samochodów spalinowych i zakazy co2 zwiększają nierówności. Być może nadejdzie czas gdy skończy się nadzieja
@America: jak skończy się popyt na takie rzeczy i sprzedarz zacznie spadać to lobbyści reprezentujący interesy wielkich grup czy koncernów zasppnsorują kampanię na gubernatora komuś innemu i po prostu zmieni się prawo umieszczając w nim odnośniki do będącej wtedy na topie mody, ruchów społecznych itp. Tak to działa od wieków
@eloar:

chcą zabawek neutralnych płciowo, ale jednocześnie mówią, że płeć to tylko konstrukt społeczny i dzieci same mogą ją sobie wybierać


Czyli pasuje, bo dziecko bierze lalkę i sobie tworzy postać jaką chce.

Głupie jest tylko to, że coś takiego narzuca rząd
@America ale to w ogóle istnieją sklepy (tym bardziej takie powyżej 500 pracowników, bo takich dotyczy ustawa), gdzie nie ma neutralnych płciowo zabawek? Przecież prawie wszystkie te rzeczy są neutralne (o ile ktoś nie namaluje na nich różowej kaiezniczki, ale po co): piłki i inne sportowe zabawki, książki, gry planszowe, puzzle, klocki, pociągi, maskotki
Nierówności są najwyższe od kilkudziesięciu lat i nikt nie podejmuje działań by te nierówności zasypywać, a podejmowane działania wręcz te nierówności pogłębiają


@Trzesidzida: jak chociażby podatki progresywne - zaczynasz zarabiać więcej? To #!$%@? ci podatek żebyś nie miał za dobrze robaczku
@America: najlepsze że wszyscy gadają że to przez gen z ,takie #!$%@? przepisy a tak naprawdę świat zafundowali stare 60 letnie pryki i to oni byli tym chyba najsłabszą generacją
@eloar: Właśnie robia problem z niczego. Ja uwielbiałem jako dziecko robić te bransoletki z gumek. Robiłem najlepiej, wszystkie koleżanki przychodziły żebym im zrobil bransoletkę xD A potem grałem w piłkę. Nic mi to nie przeszkadzało w byciu chłopcem. Znalem mnóstwo dziewczynek, które jeździły na desce, grały w piłkę, bawiły się lego. Sztuczny problem z dupy