Wpis z mikrobloga

Mircy mam mały kłopot.

Codziennie rano jem #owsianka - kupiłem kiedyś taką i mi bardzo zasmakowała:
https://onedaymore.pl/sklep/owsianka-z-finskimi-platkami-owsianymi-z-suszonymi-sliwkami-i-liofilizowanymi-wisniami/
No ale takie opakowanie 350g to mi wystarcza na 4 porcje raptem, plus nie ma żadnych orzechów. Inne smaki mają cukier albo coś mi ze składem nie pasuje. Czasem owoców jest za mało, czasem za dużo, no ogółem nie jest ideał.

Drugim minusem ich jest cena - płatki owsiane kosztują z 7-8zł/kg, a te już z dodatkami 30/kg.

No i rozwiązanie takie że bym chciał sobie kupić płatki osobno, i sam mieszać owsiankę - gdzie mogę kupić zatem taki mix suszonych/liofilizowanych owoców, może być z orzechami od razu, a może bez.

Patrzyłem na allegro, i tam czasem są paczki dość duże samej maliny np. no i bym musiał łącznie kupić z pół kilo samych owoców za 200 PLN, i to mieszać, a to za dużo na raz. Jaki jest wasz sposób na owsiankę?? Macie może jakąś markę owsianki do polecenia wymieszaną??

#mirkokoksy #dieta #redukcja
  • 5
@orangio: ja daje jogurt naturalny i swieze owoce do zwyklych gorskich platkow owsianych, robie to wieczorem i po nocy w lodowce jest dla mnie ideolo. Dodaje borowki, maliny i banana najczesciej. Tylko trzeba sobie jakos samemu policzyc ile platkow/owocow dac na porcje zeby nie wyszla zupa ani suche.
@orangio: problemy pierwszego świata XD
Masz dwa sposoby, które już wymieniłeś. Kupujesz gotowce albo mieszasz sam. Jak będziesz kupował składniki osobno, na pewno wyjdzie Ci taniej i dodatkowo będziesz mógł dobierać proporcje wg uznania. Nie widzę nic złego w kupnie większej ilości składników i korzystania z nich przez dłuższy czas. Dodatkowo nie musisz kupować liofilizowanych, możesz wybrać suszone, świeże czy mrożone.
@orangio rozejrzyj się po okolicy, czy nie ma jakichś sklepów reklamujących się jako eko/bio/organic, jestem przekonana, że widziałam gdzieś małe paczki liofilizowanych owoców, ale nie pamiętam już gdzie xD