Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Przebranżowienie z #programista15k na gościa od #cyberbezpieczenstwo - ktoś próbował? Warto? Jak ciężko znaleźć w tym pracę? Nudzi mnie bycie klepaczem kodu - nawet uwzględniając to że mam realny wpływ na technologie i funkcjonalności aplikacji nad którymi pracuje.
Z drugiej strony, w cyberbezpieczeństwie będę startować od zera, więc hajs mały. Może doświadczenie jako programista jakoś pomoże? Co uważacie?
#pracait



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 12
@mirko_anonim nie próbowałam, ale z obserwacji u siebie w firmie widzę, że koledzy często przyjmują kogoś, kto zna jakiś język programowania pomimo zerowej wiedzy o Cyber. Często wykorzystywani są do automatyzacji kontrolek, ulepszania na przykład procesu vulnerability czy dewelopowania ichniejszego toola.
Przebranżowienie z #programista15k na gościa od #cyberbezpieczenstwo - ktoś próbował? Warto? Jak ciężko znaleźć w tym pracę? Nudzi mnie bycie klepaczem kodu - nawet uwzględniając to że mam realny wpływ na technologie i funkcjonalności aplikacji nad którymi pracuje.


@mirko_anonim: nie, nie warto, pozycje z security w nazwie są zwykle strasznie stresujące, gównopłatne i mają słabe warunki pracy. ja mam dużo wiedzy z security i wykorzystuje ją jako DevOps/SRE gdzie warunki pracy
@villager chwilowo ciężko to określić bo siedzę w tak zwanym managemencie i wdrażam nowy serwis w firmie, także nie mam tytułu mida czy seniora. Aczkolwiek bawi mnie to pytanie o seniority (oczywiscie w odniesieniu do mojej korpo ) ze względu na to, ze taki koordynator, który nie ma praktycznie wiedzy może mieć seniora, a jednak wie/potrafi mniej niż taki mid a często nawet junior w dajmy na to sascie ;)
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Ja przeszedłem z seniora programowania do SRE/DevOps i po dotarciu tam do poziomu Staff zrobiłem sobie certy i poszedłem do cybersecurity właśnie - a właściwie dodałem do moich obowiązków, i obecnie jestem CIO i CISO jednocześnie małego fintechu w UK - mega fajna sprawa, nigdy się nie nudzi, a i tak od czasu do czasu trzeba coś poprogesmowac, czy to do pracy czy żeby punkty CPE zdobyć do
@KtosCosPoCos: @villager Imho - to zależy ;) są firmy gdzie rzeczywiście nie daje się zupełnie, ekhem, uwagi w tych tematach, nagminnie w iot - ignoruje się temat certyfikatów, bo paaanie to urządzenie nie będzie żyło 10 lat, a jak będzie to się wymieni. Miałem jedną firmę która generowała hasło do roota z wersji i seriala, yup, mieli potem włama na swoje urządzenia - myślicie że czegoś się nauczyli? :D Ogólnie, polecam