Wpis z mikrobloga

Dowiedziałem się od mojego pośrednika, że bank Pekao zażadął jakiegoś bardziej wyraźnego, czy dokładnego zdjęcia księgi wieczystej, bo coś tam z metrażem komórki lokatorskiej i mieszkania im nie pasowało. Kupuję z rynku wtórnego, natomiast pytanie brzmi czy przez to, że bank zażądał jakiegoś dodatkowego dokumentu (został on przekazany według pośrednika w połowie listopada) to mój wniosek trafia jakoś na inną kupkę, procedury dłużej trwają, czy jak to wygląda? Pytam, bo znajomy składał wniosek do tego samego banku 5 dni wcześniej, niż ja a od jego pozytywnej decyzji minęły już dwa tygodnie i u mnie cisza..

#bk2 #bezpiecznykredyt #bk2procent #kredyt2procent #kredythipoteczny #pekao
  • 6
  • Odpowiedz
Dowiedziałem się od mojego pośrednika, że bank Pekao zażadął jakiegoś bardziej wyraźnego, czy dokładnego zdjęcia księgi wieczystej, bo coś tam z metrażem komórki lokatorskiej i mieszkania im nie pasowało.


@k9994: Coś nie trzyma się to kupy. Księgi wieczyste są publicznie dostępne. Znając numer księgi wieczystej, każdy może sobie za darmo i bez żadnych formalności, sprawdzić w internecie jej treść.
https://przegladarka-ekw.ms.gov.pl/
  • Odpowiedz
  • 0
@pangolin: to ja nie wiem, czy coś źle zrozumiałem czy pośrednik coś w konia mnie robi. Wniosek napewno został wysłany, bo rzeczoznawca dzwonił i sprawdzał mieszkanie. Status się da w banku zweryfikować jakoś?
  • Odpowiedz
@pangolin: to ja nie wiem, czy coś źle zrozumiałem czy pośrednik coś w konia mnie robi. Wniosek napewno został wysłany, bo rzeczoznawca dzwonił i sprawdzał mieszkanie. Status się da w banku zweryfikować jakoś?

@k9994: pewnie da się, @marcpol powinien wiedzieć jak


@k9994: @pangolin: W przypadku Pekao SA decyzja finansowana w zależności od kwoty kredytu lub wewnętrznej oceny punktowej jest wydawana w oddziele lub w centrali banku. Później zlecana jest kontrola nieruchomości, a czasami także operat szacunkowy. Później wniosek trafia do regionalnego centrum hipotecznego, gdzie analizowana jest nieruchomość i wydawana jest decyzja kredytowa.

Czasy procesowania w Pekao SA są bardzo różne i nie da się skutecznie przewidzieć
  • Odpowiedz
  • 0
@marcpol: dzięki za wyjaśnienie. Według pośrednika dokumenty zostały dostarczone, ale niedługo święta się zbliżają więc podejrzewam, że w bankach zwolnią obroty a termin się zaczyna kończyć. Jak myślisz, w którym miejscu utknął wniosek? Mam decyzję w innym banku poztywną, ale wolałbym tutaj wziąć ten kredyt. W najgorszej opcji to ile przed notariuszem powinienem się zgłosić do banku, który wydał mi pozytywną decyzję?
  • Odpowiedz
@k9994: Umowa kredytowa musi być podpisana przed umową sprzedaży, ale obie mogą być zawarte nawet tego samego dnia.

Twój wniosek może być na etapie weryfikacji dokumentów w RCH lub już u analityka.
  • Odpowiedz