Wpis z mikrobloga

@presburger: kosz brandingu, bazy klientów, patentów, pożyczki, wynajmu lokalu, który jest sprzedawany do innej spółki która ma licencję/hipotekę/prawa intelektualne trustu na zarządzanie tymi aktywami znajdującej się przypadkowo i w pełni legalnie w kraju gdzie nie ma ma kary za zysk. Także przypadkowo jest to kwota bliska zyskowi w kraju gdzie dochód jest karany opodatkowaniem lub czasami go nawet przewyższa. A możliwe jest to dlatego że spółka jest osobą prawną nie fizyczną,
@Jaslanin: koszty brandingu tez rolicze na jdg - patenty chyba tez, ale akurat patent dotyczy niewielkiego odsetka firm. z tym lokalem to nie wiem o co chodzi - co to za kombinacja. lokal w sensie czynsz przecież wrzucę na jdg. baza klientow - co masz konkretnie na mysli?

ja bym dodał - delegacje, hotele, noclegi, jedzenie w restauracjach itd. co jeszcze z takich praktycznych bieżących rzeczy?
czego nie mogę rozliczyć w spółce, co mogę na jdg?


@presburger: Przecież zobacz jakie bzdury ludzie wypisują xD

Garnitur, kawa, herbata, cukier, socjal, multisport.


@wiecznybeton: A inni o restauracjach i delegacjach xD Typy sie wypowiadają którzy w życiu pełnej księgowości nie prowadzili ani nie podlegali pod nią. Nawet nie chodzi o obowiązki sprawozdawcze ale właśnie zasadność każdego najmniejszego kosztu, uzasadnienie i płatność bezpośrednia a nie "z gotówki".

Cała reprezentacja i
@presburger: jescze mniej :) Za to zarobią biura rachunkowe i US jak o czymś zapomnisz.
To tak jak w internecie - pięknie idxmy wszyscy na b2b itd. Infakt wszędzie promuje się itd. Tylko nikt nie wspomina z nich o tym, że jak coś się pomylą to płacisz ty, jak coś będzie źle to płacisz ty, jak zachorujsze to jesteś na lodzie itd. :)

No tak ale lepiej 7 vs 8k netto
@kuncfot: miras, a moglbys troche rozwinac mysl z tymi >30000k/rok? bardzo mnie ten temat interesuje. czyli co - gro tych malych firemek-spolek z zyskiem <30k/miesiac to sie nie potrafi przyznac ze wtopili z tą spolka i nie jest tak kolorowo? nie da sie naprawde tego jakos dobrze spiac nie wiem powiedzmy przy dochodzie 10k miesiac? spedza mi ta spolka sen z powiek, chcialbym tez troche zabezpieczyc majatek trzymajac go (i wynajmujac)
@presburger: nie chce mi się oglądać ;)

Opłatę za księgowość zbilansujesz że społeczną. Ok.
A mówią coś o wypłatach , jak zaczniesz wypłacać to zrobi się drogo.
Jak nie będziesz wypłacać, będzie pozornie tanio. Do tego dochodzą formalności. A zastanawiałeś się co w sytuacji, gdy szwaczka nie da papieru na usługę? Już masz problem.

To jest długi , trudny temat.
@kuncfot: spoko, moze w wolnym czasie sobie obejrzysz - nie najdłuższe. zalezy jakich wypłatach i ile. umówmy się do tych 10k miesiecznie mozesz sobie wypłacic róznymi legalnymi sposobami, ktore ciezko podwazyc. ja np. nie potrzebuje 30k wypłacac co miesiac, absolutnie nie mam takiej potrzeby, wole wypłacic 5k a reszte reinwestowac - zakup towarów, reklama, etc. - kupuje to z zysku ktory został i od razu mam koszty wydajac to. formalnosci -
@presburger: Nie pchaj się stary w żadne spółki jeśli nie masz jakiejś specyficznej potrzeby. Jak chcesz ochronić majątek wynajmując go do spółki?
Wejdziesz w spółkę to kosztowo będziesz w dupie, masę rzeczy przestanie się nagle opłacać a do tego zamiast pracować będziesz się pitolił z formalnościami. Tu już księgowy nie wystarczy.
Do tego likwidacja to zazwyczaj koszmar i wbrew temu co klepią gadające głowy na yt - nie ma kolejki chętnych
@Arrival:

Nie pchaj się stary w żadne spółki jeśli nie masz jakiejś specyficznej potrzeby.


Podaj ze 2-3 przykłady. Jakie to są specyficzne potrzeby - bo może takie właśnie mam. :)

Jak chcesz ochronić majątek wynajmując go do spółki?


A co jeśli zasadniczo nie chcę chronić swojego majątku, a wynajem jego części traktowac tylko jak furtkę do wyciągania pieniędzy?

Wejdziesz w spółkę to kosztowo będziesz w dupie, masę rzeczy przestanie się nagle