Wpis z mikrobloga

@unster: @tagan
Wy to serio dzbany jesteściexD

Nikt nigdy czegoś takiego nie wprowadzi i nawet nie myślą o tego typu edukacji bo głupim społeczeństwem bardzo łatwo rządzić.

Nie wiem po co te wysrywy piszecie, nikt tego na serio nie weźmie.
@pastor_manning: Osobiście uważam, że głosować powinni tylko ludzie którzy naprawdę znają się na polityce, mam na myśli politologów, konstytucjonalistów, ekonomistów itd. Tylko oni tak naprawdę znają się na tym, reszta społeczeństwa nie ma na ten temat pojęcia i nie powinna głosować, powierzamy wybory bardzo ważnej rzeczy ludziom, którzy się na tym nie znają, dlatego lepiej żeby decydowali sami fachowcy
@Protectorx: Dzbanem to jesteś Ty #!$%@?, musisz wyjeżdżać od razu z ad personam? Oczywiście, że nikt nic takiego nie wprowadzi, naucz się co to jest ironia bo najwidoczniej należysz do tych 90% które by takie testu nie przeszło.
@pastor_manning jestem za skoro głównie młodzież ogląda relacje na żywo z sejmu także taki 16-latek dzięki youtube jest doinformowany i fajnie jakby więcej dzieciaków interesowało się polityką
I nie do 16, tylko do 67 dla kobiet i mężczyzn.


@Scybulko: Średnia życia mężczyzn w Polsce to 73 lata, co oznaczałoby, że przeciętny mężczyzna emeryturą cieszyłby się jedynie przez 7 lat. Dla porównania, statystyczny Niemiec dożywa 78 lat. Jak najbardziej rozumiem potrzebę zrównania wieku emerytalnego w Polsce, ale przesuwanie obecnie jego górnej granicy to trochę #pieklomezczyzn ;)) Obecnie w Niemczech również chcą podnieść wiek emerytalny do 67 lat, ale robią
obecnie w Polsce kobieta musi mieć 60 lat a mężczyzna 65


@Scybulko: I dlatego napisałam, że jak najbardziej rozumiem potrzebę zrównania wieku emerytalnego. Jako kobieta nie widzę absolutnie żadnego powodu, dla którego miałabym posiadać taki przywilej.
dla mnie mogą i do 14 obniżyć, ale obowiązkowy egzamin "obywatelski".


@unster: gadanie, że polityka to tylko czytanie o politykach i partiach xD 16latek to jest dzieciak W PEŁNI na utrzymaniu rodziców. Wszystko co taka osoba ma jest kupione za hajs rodziców, mieszka w cudzym mieszkaniu, żyje za cudze, nigdy nie płacił rachunku, może nawet takowego na oczy nie widział. I taka osoba ma głosować? Na co? Na korwina, bo pomyśli,
merytokracja taka straszna xD


@snickersfgh: ja tam bym się co do zasady podpisał obiema rękami, ale nie można poważnie powiedzieć że to byłaby propozycja mająca jakiekolwiek szanse na powodzenie