Wpis z mikrobloga

Pamięta ktoś na czym stanął projekt zwiększenia podatku na zakupy pakietowe mieszkań? A ta ustawa zabraniająca pośrednikom pobierania opłat od obu stron transakcji? Obowiązek podania ceny mieszkania w ogłoszeniu? Brak flipów na pierwotnym? Kataster? Podatek od pustostanu? Nie wspominając o portalu do śledzenia cen transakcyjnych w danej dzielnicy XD Polska to Bandustan w którym jedyne o co drze się mordę to dosypywanie innym do kredytów i dbanie o marże deweloperów. Kraj żartów niesmacznych.

#nieruchomosci #kredythipoteczny #inwestycje #mieszkaniedeweloperskie #sejm #bekazpisu
  • 21
  • Odpowiedz
@iamjashin: jak trzeba dosypać do kredytu to ustawa pisana siedząc na kolanach Pana Dewelopera wchodzi do życia w mgnieniu oka. Od zapowiedzi na twitterze do realizacji mija pół roku. Wszystko się da, wszyscy są za.
Kiedy trzeba włożyć minimum wysiłku w zbudowanie jakiegoś portalu albo wprowadzić coś co faktycznie poprawiłoby rynek to kończy się na zapowiedziach.
  • Odpowiedz
@BurzaGrzybStrusJaja 90% rodzin na lodzie xD #!$%@? tam, kompletnie mi się te wakacje nie należały (nikomu się nie należały) i wiem to od początku, ale jak jebniety rząd tak chciał kupować głosy, to korzystałem, a glosu i tak nie dostali.
  • Odpowiedz
@BurzaGrzybStrusJaja: Jako kredyciarz proszę jakiegoś pisowca z gwoździem w mózgu na wyjaśnienie mi logiki w tym, żeby dopłacać komuś do kredytu jeśli ten kredyt nie stanowi dla kredytobiorcy dużego obciążenia finansowego. Naprawdę chciałbym usłyszeć jakiś argument za tym, bo to jest jakaś kompletna abstrakcja xD

Żeby nie było, projekt PL 2050 też nie ma zbyt dużego sensu, bo mam wrażenie, że w tych dyskusjach o wakacjach wszyscy zapominają o istnieniu czegoś
  • Odpowiedz
ale jak jebniety rząd tak chciał kupować głosy, to korzystałem, a glosu i tak nie dostali.


@powodzenia: I to jest prawidłowa postawa. Nie popieram beki ale byłbym idiotą gdybym mając możliwości z niej nie skorzystał. (mimo że w zasadzie miałem gdzie mieszkać bo mieliśmy mieszkanie)
  • Odpowiedz
@BurzaGrzybStrusJaja: dlatego właśnie patrząc na to co się dzieje obecnie u nas w kraju mam spory dylemat czy nie rzucić ręcznika i nie powiedzieć pas.

Bo nie sztuką jest zrobić z siebie niewolnika kredytu na większość życia w ....dołku który zapada się pod ciężarem własnej głupoty, z potencjalnym agresorem ze wschodu i będącym strefą buforową dla krajów zachodnich.

Stosunek możliwości poziomu życia do kosztów zaczyna wyglądać naprawdę blado dla kogoś kto
  • Odpowiedz
@powodzenia: mi się należały więc dobrze je wykorzystałem na nadpłaty :D szkoda że nie ubiją tego w ogóle tylko znów trzeba pomagać najmniej rozgarniętym ludziom
  • Odpowiedz
@BurzaGrzybStrusJaja: Nie powiem, przygarnąłbym kolejny rok wakacji kredytowych, ale nie róbmy sobie jaj, przecież większość z tych "900tyś rodzin na lodzie" brało wakacje, bo tylko głupi by nie podniósł z ziemi darmowych pieniędzy.
Już pominę "tyś" zamiast tys, ale to chyba najmniejszy problem w tym tweetcie
  • Odpowiedz
https://www.gov.pl/attachment/934b050d-dcf3-43e1-81f4-2698489ae1a6


@kaspil: nie ma tam słowa o żadnych z wymienionych przeze mnie postulatów.

@JC97 jeśli już komuś pomagać to takiej osobie, której sytuacja życiowa uległa znacznemu pogorszeniu (np. zwolnienie z pracy) i przez to nie stać tej osoby na spłatę. A teraz to oni robią ustawię pod tytułem: kto zabrał więcej ten dostanie więcej - przecież to całej reszcie społeczeństwa daje przykład, że najlepiej to kredyt brać po same kullen, a
  • Odpowiedz
@BurzaGrzybStrusJaja: powinny to być ulgi podatkowe oraz zmienione prawo dotyczące najmu lokali - właściciel powinien mieć prawo wyrzucić najemce z dnia na dzień lub w szczególnych wypadkach dając max tydzień a nie utrzymywać wszelkiej maści patologie i złodziejstwo.
  • Odpowiedz
powinny to być ulgi podatkowe oraz zmienione prawo dotyczące najmu lokali - właściciel powinien mieć prawo wyrzucić najemce z dnia na dzień lub w szczególnych wypadkach dając max tydzień a nie utrzymywać wszelkiej maści patologie i złodziejstwo.


Nie w kraju w którym unit mieszkaniowy staje się nową nieoficjalną walutą. Nikt już nie pisze ile pieniędzy zarobił tylko ile mieszkań kupił. Dopóki cena rośnie to żadne prawo pomagające landlordom eksmitować najemców tutaj nie
  • Odpowiedz
Polska to Bandustan w którym jedyne o co drze się mordę to dosypywanie innym do kredytów i dbanie o marże deweloperów. Kraj żartów niesmacznych.


@BurzaGrzybStrusJaja: no tak, bo wcale w zachodnich krajach jak UK czy Kanada nie ma takich problemów. Polska to wyjątkowy batustan. W Irlandii i Hiszpanii nie było baniek cenowych.
  • Odpowiedz
@powodzenia: w sensie spełniłem warunki o to chodzi. Ale w sumie fakt. Nie należały mi sie bo za co. Źle dobrane słowa. Nikt nie powinien czegoś takiego dostać
  • Odpowiedz
@TurboDynamo: post dotyczy zmian prawa i wprowadzenia zasad, które ułatwią podjęcie jednej z ważniejszych decyzji w życiu przeciętnego człowieka i uregulują rynek w mniejszym lub większym stopniu.
Nie znam się na sytuacji w tamtych krajach, ale posiadanie REITow na pewno wymienionym przez Ciebie rynkom nie pomaga. Dodatkowo na zachodzie już widzimy spadki cen i jesteśmy w stanie je dosyć szybko zauważyć. A w Bandustanie? Czekaj pół roku na ankiety deweloperów, które
  • Odpowiedz
Dodatkowo na zachodzie już widzimy spadki cen i jesteśmy w stanie je dosyć szybko zauważyć. A w Bandustanie? Czekaj pół roku na ankiety deweloperów, które następnie znajdą się w statystykach NBP XD


@BurzaGrzybStrusJaja: po prostu w Polsce później zaczęły się wzrosty to i spadki będą później. Zresztą a Kanadzie i UK nie ma co mówić o żadnych spadkach.
Rynek mieszkaniowy jest ciężki ale polska nie jest w tej kwestii batustanem tylko
  • Odpowiedz