Wpis z mikrobloga

Mazurek w porannej rozmowie RMF ma ból dupy, że ludzie tak chętnie oglądają obrady Sejmu na YouTube przyrównując je do patrostreamów (bo one też mają dużą widownię).

Najwyraźniej pana Mazurka piecze demokracja i zainteresowanie obywateli ich sprawami. Pięknie to też koreluje z tym co się dzieje w TVP, które obrad sejmu nie pokazuje (bo jeszcze widzowie mogliby sami wysunąć wnioski) - a zamiast tego serwuje studio "ekspertów" które szczuje na wszystkich spoza PiSu.

Po prostu boją się że ludzie sami sobie wyrobią opinię i dojdą do wniosku że dziennikarze pokroju Mazurka #!$%@?ą głupoty.
#sejm #polityka #rmf #dziennikarstwo #bekazpisu #bekazprawakow
mmenelica - Mazurek w porannej rozmowie RMF ma ból dupy, że ludzie tak chętnie ogląda...

źródło: 1000004494

Pobierz
  • 14
@mmenelica: z jednym się zgodzę. Ludzi interesuje nie sejm, a grillowanie PiSowcow. Zemsta za ich zamordyzm 8 letni. I to Mazurek powinien sobie wbić do łba.

Ale czy ludzie nagle zainteresowali się tym co się dzieje w kraju i będą patrzeć nowemu rządowi na ręce i po zaprzysiężeniu rządu i wysłaniu PiSu do konta wszyscy będą tak żywo uczestniczyć w życiu Sejmu? No raczej nie xD
@mmenelica Mazurek widzi, że degradacja powagi zawodu dziennikarza, będąca wynikiem zarówno działań jego nastawionego propopulistycznie warsztatu jak i kolegów po fachu produkujących masowo clickbaity i artykuły nastawione na klikalność, czas spędzony na stronie, a nie skupione na przedstawieniu informacji zaczyna powodować zmiany w społeczeństwie zwłaszcza u młodych osób. Następuje rezygnacja z tradycyjnych mediów informacyjnych na rzecz czystego czerpania ze źródła, a nie poleganiu na obrazie rzeczywistości wykreowanym przez dziennikarzy. A to oznacza
@Kopyto96: jedziemy obecnie na fali nowego trendu. Każdy trend ma swój szczyt i następnie spadek. Każdy kto się trochę interesuje socjologią wie, że zainteresowanie obradami Sejmu z czasem spadnie.

Jednak nawet jeśli tak się stanie to obecna sytuacja przeciera szlaki do państwa obywatelskiego. Ludzie, którzy przyszli na fali i odejdą - będą pamiętali i wiedzieli o takiej możliwości kontroli polityków w Sejmie. Będą wiedzieli że warto zweryfikować informacje samemu zamiast przyjmować
@mmenelica: Patostreamy powstały za rządów pisu, można byłoby mu #!$%@?ć, że wysoka widownia pato treści jest spowodowana degrengoladą kultury przez pisowców, przykład szedł z góry.