Wpis z mikrobloga

@mazaken: lol, z ciekawości ile masz mieszkań albo domów i lat? Twoją wypowiedź wynika z młodego wieku? Czy wynika z jakiejś frustracji. Jeśli z niewiedzy to mogę ci opowiedzieć jak wygląda zabawa i czemu nie masz racji.

Daj znać jbc.
@lagopus: wybacz ale nie jesteś dla mnie zrozumiały. Napisałeś zdanie bez przecinków, które tylko dla Ciebie jest jasne.
Wrzucasz screenshot z moja rozmowa z kimś innym.

Masz tutaj jakieś podwójne zaprzeczenie:


Nie bardzo kumam o co Ci chodzi.
@zenon_z_chorzowa1 Miało być "Uważasz że pieniądze nie będą zmniejszały swojej wartości w czasie?"
Napisałeś jakiemuś typkowi na jego tezę/hiperbolę że się myli. Napisałeś w tym samym poście że możesz to rozwinąć, pokazać mu że się myli. Jestem bardzo ciekaw gdzie się myli - co do zasady zgadzam się z typem że wartość pieniądza w czasie maleje i opłaca się brać kredyt.
@lagopus: zaczalem to czytać jeszcze raz, bo tez zjada przecinki…

jesli dzisiaj mam jedną złotówkę w ręce, to za rok, czy za 40 lat ta złotówka będzie dalej warta 1 zł. Nie kumam tego jak dla ciebie może zmniejszyć sie jej wartość. Może zmienić się siła nabywcza pieniądza ale nie jego wartość. 700k zawsze będzie warte 700k. Moja nieruchomość którą kupiłem za 500k zapłaciłem za nią 200k dodatkowych odsetek będzie warta
@hehasnoname: na matematyce uczyli mnie ze jeśli coś a = 4 to wartość a jest 4 i się nie zmienia. Ale siła nabywcza pieniądza tak. Na chemo mówili o wartościowości Helu i zawsze to było dwa.

Nie wiedziałem że w ekonomii mają taki #!$%@? zwrot. Dzięki teraz już wiem.