Wpis z mikrobloga

Kiedyś wszystkie niedziele były handlowe i komu to przeszkadzało? Nikt nie tracił czasu na debatowanie i naprawianie jakiejś #!$%@? ustawy.

Składam wniosek formalny o wszystkie niedziele handlowe.
Kto z Pań Mirabelek i Panów Mirków jest za proszę o podniesienie ręki i danie plusa.
#sejm
  • 164
  • Odpowiedz
@derek25: nie jestem katolikiem, ale uważam za względu na Polską tradycję, akurat wigilia powinna być wyjątkiem, każde inne niedzielę jak najbardziej powinny być handlowe.
  • Odpowiedz
  • 9
@peszek_leszek tak oficjalnie tym, żeby pomóc małym sklepom które mógłby by być otwarte w niedzielę jak stanie za lada właściciel albo ktoś z rodziny i żeby dać wolne biednym zapracowanym ludziom pracującym w handlu
  • Odpowiedz
  • 38
@Ziggy07 wigilia tak powinna być wolna i powinna być uznawana tak jak inne święta za dzień wolny, bardziej chodzi mi o tą #!$%@? ustawę która wprowadziła niedziele niehandlowe
  • Odpowiedz
  • 63
@Trombe Dokładnie tak i nawet myślę, że po to właśnie była ta ustawa żeby udupić wszystkie małe sklepy i żeby zyskała Żabka i Orlen który będzie otwarty w niedzielę.

Od praktycznie samego początku jedyna sieć która obchodzi ta ustawę to Żabka i dalej nikt nie jest w stanie tak poprawić ustawy żeby tą Żabke zamknąć w niedzielę? Nie wierzę w takie cuda, jakby ktoś chciał udupić Żabke to dawno temu by to
  • Odpowiedz
  • 128
@derek25 Do tego jak Żabka omija zakaz uslugami pocztowymi to PiS miał to w dupie. Jak inne sieci zaczęły to od razu ustawę zmienili. Typowa ustawa kupiona przez Zabke. Na to specjalna komisją śledcza by się nadawała.
  • Odpowiedz
@peszek_leszek: Na Węgrzech ze zbliżonego zakazu wycofano się po roku. I faktycznie w stosuku do roku poprzedniego, duże sieci handlowe odnotowały kilka % wzrostu przychodów, a sporo małych sklepów zostało zamkniętych koło 13%. Chociaż trzeba tez pamiętać, że na obydwie kwestie nakładają się też inne trendy.
  • Odpowiedz
@stan-tookie-1 Jakby dano pracownikom 200% stawki i gwarancję 2 niedziel wolnych w miesiącu, to nikt by nie narzekał. Do tego Janusz chcąc otworzyć biznes w ND, musiałby zatrudniać więcej ludzi, chociażby na weekendy. I przede wszystkim pracownicy nie mieliby takiego zapierdzielu w SB, bo jak jest 1 dzień wolny, to Polacy kupują jakby były wolne minimum 3-4.
  • Odpowiedz
@Ilawa: ja tam obchodzę 24 grudnia Szczodre Gody, piękne słowiańskie święto przesilenia zimowego, a jak sobie je inni nazywają to nie mój interes
  • Odpowiedz