Wpis z mikrobloga

Każda niedziela ma być handlowa. Polska to nie jest Watykan!!!1

#sejm
  • 66
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@K-S-: a dlaczego akurat w niedzielę? może komuś nie pasuje praca w środę i w środę powinien być solidnie premiowany? mi nie pasuje np. praca w sobotę, ale jak bym miał solidna premię w sobotę to bym pracował

czemu akurat niedziela i dyskryminacja innych dni tygodnia?
  • Odpowiedz
  • 14
@Catmmando: tysiące lat temu ktoś stwierdził że musi być taki jeden dzień w tygodniu w którym można odpocząć i fajnie by było aby dla każdego przypadał on w ten sam dzień, później zrobiono z tego religie ale głównie chodzi o integracje ludzi
  • Odpowiedz
tak i solidne premię za pracę w niedziele


@K-S-: na marginesie, jaka argumentacja? to może jeszcze ceny mają być wyższe w niedzielę o 10 proc.? skoro pracownicy mają więcej zarabiać to trzeba tę kasę na te podwyżki mieć?
  • Odpowiedz
  • 113
@Herubin: tu nie chodzi o religie, kulturowo przyjęło się że nie pracujemy w niedziele

Naprawdę nie wiem jak mam Ci wytłumaczyć idee wspólnego odpoczywania.
  • Odpowiedz
@K-S-: no to już do decyzji pracodawcy, w jednym sklepie czy fabryce ludzie by nie chcieli pracować i można premią ich zachęcić (albo zwolnić) a w innych już nie będą mieli problemu z pracą w niedzielę przy normalnej stawce
  • Odpowiedz
@Herubin: I tu przechodzimy do patologi w handlu, taki pracownik biedronki bez wykształcenia jeżeli nie będzie chciał pracować w niedziele to będzie musiał się przebranżowić. Bo jeżeli sieci będą miały taką możliwość to wprowadzą przymus pracy w niedziele i same z siebie premii nie dadzą.

I tak oczywiście wiem, jak się nie podoba to zmień pracę. Ja sam wielokrotnie zmieniałem zawód, ale wiem że nie każdy ma do tego głowę.
  • Odpowiedz
@Herubin: tu nie chodzi o religie, kulturowo przyjęło się że nie pracujemy w niedziele


Naprawdę nie wiem jak mam Ci wytłumaczyć idee wspólnego odpoczywania.


@K-S- Bzdura. Gdyby tak było to byś miał wszystkie atrakcje, bary, restauracje, kina, baseny itd zamknięte.
  • Odpowiedz
@Herubin masz rację. W ogóle to np w sobotę i niedzielę biura w centrach miast są puste więc tacy programiści projektanci itp mogliby pracować np od środy do niedzieli. Wtedy w poniedziałek i wtorek byłby mniejsze korki przy dojazdach do pracy. Korki byłyby tylko 3 dni a nie 5 w tygodniu
  • Odpowiedz
@K-S-: dlatego że pracodawcy będą w stanie uwzględnić wyższe stawki w niedzielę i dlatego mogąc zmniejszyć je w tygodniu system różnych stawek nie jest za dobry. może zamiast tego odpowiednią liczba godzin wolnych? 1-2 niedziele i masz ustawowo dodatkowy dzień wolny?
  • Odpowiedz